۴۷۰ پایگاه جشن عاطفه‌ها در هرمزگان برپا می‌شود
۴۷۰ پایگاه جشن عاطفه‌ها در هرمزگان برپا می‌شود
هرمزگان _مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: 470 پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی (جشن عاطفه‌ها) در سال جاری مهیا شده است.

به گزارش صفحه روز  ، جلیل تراهی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان هرمزگان در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: یکی از راهکارهای  ریشه کنی فقر در جامعه ارتقاء سطح علمی است که این آرمان با تلاش و همت مسئولان و مدیران تحقق یافتنی است.

وی افزود: در کنکور سال جاری در رشته پزشکی دو نفر از مددجویان دانش آموز و ۹۲ نفر دیگر نیز مجاز در دانشگاه فرهنگیان شده‌اند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: ۴۷۰ پایگاه جمع آوری کمک‌های مردمی (جشن عاطفه ها ) در سال جاری مهیا شده است.

تراهی گفت: ۲۰۰هزار پاکت کمک های مردمی در قالب جشن عاطفه ها آماده  و همزمان با بازگشایی مدارس در اختیار مدارس جهت مشارکت دانش آموزان و اولیا  قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در ابتدای مهر ماه شاهد گردهمایی رویداد علمی پانسیون مطالعاتی با حضور ۲۰۰نفر از دانش آموزان مدد جو در شهرستان میناب رقم می خورد که در برگزاری این رویداد دومین استان کشور هستیم.

به گفته این مقام مسئول در سال جاری ۶۰میلیارد تومان توسط حامیان و خیرین به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند که نسبت به سال گذشته با افزایش روبرو بوده است.

تراهی به کمک‌های صنایع در واگذاری تسهیلات به دانش آموزان اشاره کرد و گفت: فولاد هرمزگان با  حمایت از ۱۰هزار مددجو که در سال جاری به ۲۰هزار افزایش می یابد بزرگترین حامی مددجویان و فرزند معنوی این صنعت بزرگ هرمزگان است و همچنین شرکت نفت بندرعباس با ۵هزار حامی در رده بعدی قرار دارد.

وی در  بخش دیگر ادامه داد: فرهنگ احسان، ایثار و انفاق را باید بین دانش آموزان و اولیا آنها افزایش دهیم تا نسبت به همنوعان خود حس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: هدفمند سازی و هدایت انفاق در جهت ادامه تحصیل دانش آموزان اولویت نخست کمیته امداد است.

دانش آموزان کم برخوردار که نیاز به کمک دارند و از خانواده امداد نیستند با توجه به نیاز آنها از طریق  مدیران مدارس، کمک‌ هزینه‌های تحصیلی به آنها انجام می گیرد

  • منبع خبر : فارس