۶ پایگاه تخصصی جستجو و نجات دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی شد
۶ پایگاه تخصصی جستجو و نجات دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی شد
استاندار بوشهر گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز، ۶ پایگاه تخصصی جستجو و نجات دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

به گزارش صفحه روز، احمد محمدی زاده در نشست مسئولان استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز، تمهیدات لازم برای بهبود خدمات‌رسانی به گردشگران اندیشیده شده و امیدوارم به نتایج مورد نظر برسیم.

وی افزود: گردشگری دریایی از جذابیت‌های مهم استان است و برای توسعه گردشگری دریایی نهایت توان خود را به کار گرفته‌ایم.

استاندار بوشهر با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه گردشگری نوروزی در سواحل استان گفت: در این راستا ۶ پایگاه جستجو و نجات دریایی در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز با اشاره به برگزاری مانور جستجو و نجات و مقابله با آلودگی دریایی ویژه طرح گردشگری عید نوروز، اظهار داشت: برای ایام نوروز در طرح تسهیل سفرهای دریایی و گردشگری اقدامات موثر و ویژه‌ای انجام شده است.

محمد شکیبی نسب از استقرار پایگاه‌های جستجو و نجات دریایی در سواحل استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این حوزه شش پایگاه جستجو و نجات دریایی برای امدادرسانی دریایی در نوار ساحلی استان بوشهر به ویژه نقاط گردشگرپذیر ایجاد شده است.

حجت خسروی رئیس اداره حفاظت و ایمنی دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز بیان کرد: در این راستا ۹ ایستگاه کنترل مخابرات دریایی در سطح استان بوشهر فعال شده است.

خسروی از ایجاد همیار ناجی در نوار ساحلی استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: برای خدمات‌رسانی به گردشگران نوروزی در سواحل استان همیار ناجی فعال شده که از شناورهای محلی از جمله قایق برای خدمات‌رسانی و امداد و نجات در ایام نوروز استفاده می‌شود.

وی با اشاره به فعال بودن مراکز مقابله با آلودگی دریا تصریح کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر به تجهیزات پیشرفته کنترل و مقابله با آلودگی در بخش‌های مختلف به‌ویژه آلودگی نفتی مجهز است.