۱۳۳ روستای استان قزوین تا ۲ سال آینده گازدار می‌شوند
۱۳۳ روستای استان قزوین تا ۲ سال آینده گازدار می‌شوند
قزوین- نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: گازرسانی به ۱۳۳ روستا جزو مصوبات سفر ریاست‌جمهوری قرار گرفته و عملیات گازرسانی به این روستاها تا ۲ سال آینده انجام می‌شود.

به گزارش صفحه روز، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس پیش از ظهر امروز با علی حجتی‌پور مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در دفتر جلسات این شرکت دیدار کرد و نقشه نهضت گازرسانی به مناطق مختلف استان قزوین را مورد بررسی قرار داد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس در این دیدار با اشاره به مصوبه مجلس یازدهم برای گازرسانی به مناطق دورافتاد و صعب‌العبور روستایی اظهار داشت: بر اساس این مصوبه سرانه گازرسانی به نقاط صعب‌العبور روستایی به ۴۵ میلیون تومان برای هر خانوار افزایش یافته است.

محمدبیگی با بیان اینکه صدور این مصوبه بسیاری از موانع گازرسانی روستایی را برخواهد داشت، اضافه کرد: با اجرایی شدن این مصوبه مشکل اعتباری و مالی برای گازرسانی به نواحی مختلف استان قزوین برطرف شده و در نهضت عظیم گازرسانی با عزم جدی، همت جهادی و برنامه‌ریزی دقیق تا ۲ سال آینده مشعل گاز خانگی در همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار روشن می‌شود.

وی رساندن خدمات آب، برق و گاز به همه روستاهای دورافتاد و محروم برای جلوگیری از تخلیه و خالی از سکنه شدن این روستاها را جزو برنامه‌های مجلس یازدهم برشمرد و ادامه داد: قطعاً یکی از معیارهای محرومیت‌زدایی در مناطق محروم تأمین انرژی و زیرساخت‌های لازم از جمله گازرسانی است و امیدواریم که این مهم در جهت پیشرفت، رونق، توسعه و آبادانی روستاها تسریع شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس در بخش دیگری از سخنان خود از روشن شدن مشعل گاز خانگی ۱۳۳ روستای استان قزوین خبر داد و گفت: گازرسانی به ۱۳۳ روستا در لیست مصوبات سفر ریاست‌جمهوری قرار گرفته و تلاش بر این است تا با آماده‌سازی الزامات لازم از جمله اجرای طرح هادی و موافقت سازمان راهداری مبنی بر حفاری در حریم راه عملیات گازرسانی تا ۲ سال آینده انجام شود.

محمدبیگی افزود: تکمیل اجرای طرح‌های گازرسانی و آب‌رسانی به روستاهای محروم شهرستان قزوین بسیاری از موانع زیست و زندگی در این روستاها را مرتفع خواهد کرد و می‌تواند عامل تشویقی مهمی مهاجرت معکوس از شهر به روستا باشد که تحقق آن از اهداف مهم مجلس یازدهم و همچنین دولت سیزدهم محسوب می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم