گیلان تا ۱۰ درجه سرد می‌شود
گیلان تا ۱۰ درجه سرد می‌شود
مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور اطلاعیه هشداری سطح زرد در گیلان خبر داد و گفت: در پی فعالیت سامانه سرد و بارشی در استان، هوای گیلان بین پنج تا ۱۰ درجه سرد می‌شود.

به گزارش صفحه روز، محمد دادرس، مدیر کل سازمان هواشناسی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت آب‌وهوای استان، اظهار کرد: هوای استان در حال حاضر صاف تا نیمه ابری و در ارتفاعات گاهی با ورزش باد جنوبی همراه است.

وی از هوای استان را برای روز چهارشنبه ابری و با کاهش دما اعلام کرد و افزود: در بعضی از ساعات در برخی نقاط استان طی روز چهارشنبه بارش باران و گاها شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه فعالیت جبهه هوای سرد و بارشی تا پایان هفته در استان مستقر است، گفت: هواشناسی استان از روز چهارشنبه تا پنجشنبه در پی فعالیت سامانه سرد و بارشی اطلاعیه هشداری سطح زرد صادر کرده است.

وی با بیان اینکه در پی فعالیت این سامانه خدای استان بین پنج تا ۱۰ درجه کاهش پیدا می‌کند، افزود: این هشداری تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری برقرار بوده و نیازمند رعایت احتطیاتات و موارد ایمنی است.

مدیرکل هواشناسی گیلان آبگرفتگی منطقه‌ای و احتمال جاری شدن سیل موقتی، احتمال لغزش و رانش و احتمال خسارات به محصولات کشاورزی را از حمله مخاطرات قابل پیشبینی طی روزهای آینده دانست.

  • منبع خبر : فارس