کلاهبرداری با هک حساب‌های کاربری در روبیکا در زنجان
کلاهبرداری با هک حساب‌های کاربری در روبیکا در زنجان
رئیس پلیس فتا زنجان در خصوص کلاهبرداری مجرمان سایبری با شگرد هک حساب‌های کاربری روبیکا و درخواست واریز وجه از دنبال‌ کننده‌ها هشدار داد.

به گزارش صفحه روز به نقل از فارس از زنجان، سید احمد موسوی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: مجرمان سایبری با دسترسی غیرمجاز به حساب‌‌های کاربران در پیام‌ رسان روبیکا، اقدام به درخواست وجه و کلاهبرداری از دنبال‌ کننده‌های آن‌ها و در نهایت کسب درآمد نامشروع می‌کنند.

رئیس پلیس فتا زنجان افزود: شهروندان باید قبل از واریز وجه به حساب دوست خود که به این شیوه درخواست کمک کرده است، با شماره صاحب اکانت تماس تلفنی گرفته و از صحت درخواست وی مطمئن شوند.
وی تاکیدکرد: کاربران از دانلود و اجرا کردن نرم‌افزارها از منابع نامعتبر به شدت پرهیز و  هنگام ورود به شبکه اجتماعی خود حتما از اصلی بودن صفحۀ ورود اطمینان حاصل کنند تا گرفتار صفحات جعلی نشوند.
موسوی خاطرنشان کرد: کاربران شبکه‌های اجتماعی به منظور پیشگیری از دسترسی غیرمجاز و سوء استفاده از هویت و کلاهبرداری مجرمین از دوستان و مخاطبین آن‌ها، حتما رمز تایید دو مرحله‌ای را برای حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی فعال کنند.
رئیس پلیس فتا زنجان گفت: شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir با کارشناسان ما در میان بگذارند.