کرونا مانند بیماری آنفلوآنزا خواهد شد / واکسیناسیون کرونا در سال‌های آینده داوطلبانه می‌شود
کرونا مانند بیماری آنفلوآنزا خواهد شد / واکسیناسیون کرونا در سال‌های آینده داوطلبانه می‌شود
تهران- وزیر بهداشت با بیان این‌که افرادی که سه دوز واکسن کرونا نزنند از برخی خدمات دولتی محروم می‌شوند، گفت: واکسیناسیون کرونا تا چندسال ادامه می‌یابد‌.

به گزارش صفحه روز، بهرام عین‌اللهی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به موفقیت ایران در مقابله با کرونا و صفر شدن آمار فوتی‌ها اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از موفق‌ترین کشورها در مقابله با کرونا بوده است و با واکسیناسیون بسیار خوب و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این موفقیت دست یافتیم. نزدیک به دو تا سه هفته است که آمار فوتی‌ها یک‌رقمی بوده و میزان مراجعات به بیمارستان‌ها کاهش یافته است و امروز برای دومین بار آمار فوتی‌ها صفر شد.

وی افزود: کرونا هنوز به‌طور کامل از بین نرفته است و باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از تلاش‌های کادر درمان برای از بین بردن این بیماری ادامه داد: از دانشمندان کشور نیز سپاسگزاریم که در این ایام ۶ واکسن داخلی را وارد عرصه تولید کردند.

عین‌اللهی تصریح کرد: برنامه وزارت بهداشت این است که مردم را به تزریق دوز سوم واکسن کرونا دعوت کند. یک‌سری از خدماتی که دولت ارائه می‌دهد منوط به این است که سه دوز واکسن کرونا تزریق شده باشد و افرادی که سه دوز واکسن کرونا نزنند از این خدمات محروم می‌شوند؛ برای مثال افرادی که امسال به حج می‌روند باید حتماً سه دوز واکسن را زده باشند.

وزیر بهداشت گفت: بیماری آنفلوآنزا در برخی سال‌ها همه‌گیر بوده است و اکنون نیز وجود دارد؛ کرونا نیز همین طور خواهد بود و تا سال‌ها کرونا وجود خواهد داشت اما امیدواریم از حالت همه‌گیری، به حالتی تبدیل شود که تعداد محدودی از افراد به آن مبتلا شوند بنابراین واکسیناسیون کرونا نیز تا سال‌ها وجود خواهد داشت و در سال‌های آینده به‌صورت داوطلبانه مانند واکسن آنفلوآنزا به مردم تزریق می‌شود.

 

  • منبع خبر : تسنیم