کارخانه کمپوست یزد بعد از ۱۱ سال تعطیلی آماده بهره‌برداری شد
کارخانه کمپوست یزد بعد از ۱۱ سال تعطیلی آماده بهره‌برداری شد
یزد_ معاون خدمات شهری شهرداری یزد در خصوص راه اندازی کارخانه کمپوست در این شهر میراث جهانی، گفت:‌ بلاخره این کارخانه بعد از بالغ بر یک دهه تعطیلی آماده کار شده و طی یک ماه آینده وارد فاز فراخوان بهره‌بردار می‌شود.

به گزارش صفحه روز، حمیدرضا رحیمدل پیش از ظهر امروز در نشست خبری که با محوریت محیط زیست شهری برگزار شد، با بیان این که افزایش کیفیت خدمات شهری در گرو همکاری شهروندان با مدیریت شهری است، اظهار کرد: خوشبختانه امسال بودجه سازمان های زیرمجموعه خدمات شهری در یزد افزایش خوبی داشته و امیدواریم بتوانیم از این فرصت برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر استفاده کنیم.

وی به تولید روزانه ۳۰۰ تن زباله در شهر یزد اشاره کرد و افزود: امسال سه میلیارد تومان برای تجهیز کارخانه پردازش زباله شهر اختصاص یافته است.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد در خصوص راه اندازی کارخانه کمپوست در این شهر میراث جهانی، گفت:‌ بلاخره این کارخانه بعد از بالغ بر یک دهه تعطیلی آماده کار شده است.

رحیمدل تصری کرد:‌ عملیات پردازش ۲۵۰ تن زباله در کارخانه کمپوست انجام شده و طی ماه آینده وارد مرحله فراخوان بهره بردار و سرمایه گذار می‌شود.

وی طراحی اپلیکیشن «بازپس» برای مدیریت بهینه پسماند خشک در شهر یزد را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار معاونت خدمات شهری شهرداری یزد دانست و بیان کرد:‌ شهروندان برای استفاده از این نرم افزای ابتدا باید در سامانه «سهیم» ثبت‌نام کنند.

معاون شهردار اجرای طرح صیانت از باغات را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار مدیریت شهری در یزد عنوان و تأکید کرد:  باغات شهر یزد مورد تهدید برای تفکیک قرار گرفته لذا طرح صیانت برای حفظ باغات بزرگ شهر با هدف تبدیل به بوستانهای شهری مورد اهتمام است.

رحیمدل در مورد بحث سگ‌های ولگرد هم ایجاد پناهگاه از دو سال قبل برای عقیم سازی و نگهداری این حیوانات را از جمله اقدامات انجام شده در این خصوص دانست و بیان کرد: طی چهار ماهه ابتدایی امسال تعداد ۱۵۰۰ قلاده حیوان بلاصاحب از سطح شهر جمع آوری شده است.

  • منبع خبر : فارس