پیش‌بینی ۷۰ هزار ظرفیت برای سفر عتبات تا پایان خرداد ۱۴۰۲
پیش‌بینی ۷۰ هزار ظرفیت برای سفر عتبات تا پایان خرداد ۱۴۰۲
سازمان حج و زیارت برای اعزام متقاضیان سفر عتبات در اردیبهشت و خرداد ماهانه ۳۵ هزار ظرفیت پیش‌بینی کرده است.

به گزارش صفحه روز به نقل از فارس، سفر زیارتی به عتبات برای ماه رمضان به پایان رسید و ۲۰ هزار نفر در ماه میهمانی خدا در قالب کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت به این سفر معنوی مشرف شدند.

امکان ثبت‌نام در کاروان‌های عتبات تا پایان اردیبهشت فراهم است

با ادامه روند ثبت‌نام از متقاضیان سفر به عتبات، شرکت‌های مجری اعزام زائران ظرفیت‌هایی پیش‌بینی کرده‌اند که در حال حاضر تا پایان اردیبهشت، نام‌نویسی در این کاروان‌ها با همان قیمت قبلی انجام می‌شود.

پیش‌بینی ماهانه ۳۵ هزار ظرفیت برای سفر عتبات تا پایان خرداد

با توجه به برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت، حدود ۷۰ هزار ظرفیت از ابتدای اردیبهشت تا پایان خردادماه در نظر گرفته شده و متقاضیان سفر عتبات می‌توانند به صورت هوایی و زمینی عازم عراق شوند؛ به طوری که به نظر می‌رسد در اردیبهشت و خرداد ماهانه ۳۵ هزار ظرفیت پیش‌بینی شده است که البته در صورت افزایش تقاضا، این ظرفیت افزایش خواهد یافت.

بسته‌های زیارتی عتبات یک هفته‌ای است و زائران سه شب در نجف، سه شب در کربلا و‌ یک ‌شب در کاظمین اسکان دارند و به صورت دوره‌ای به زیارت حرم امامین عسکریین علیهم‌السلام در سامرا نیز مشرف می‌شوند. همچنین با توجه به برخی محدودیت‌ها، بیش‌تر کاروان‌ها به صورت زمینی به عتبات می‌روند.

به گزارش فارس، در ماه رمضان ۲۰ هزار نفر به عتبات مشرف شدند که با تدارک ۷۰ هزار ظرفیت برای اردیبهشت و خردادماه، در سه ماهه نخست سال جاری ۹۰ هزار نفر به عتبات مشرف خواهند شد.