پیش‌بینی برداشت ۵۰۰ تن «مغز سبز» از باغات پسته رفسنجان
پیش‌بینی برداشت ۵۰۰ تن «مغز سبز» از باغات پسته رفسنجان
کرمان _ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰۰ تن مغز سبز از باغات پسته شهرستان رفسنجان برداشت شود.

به گزارش صفحه روز  ، عباس حاج‌عبداللهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان اظهار کرد: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰۰ تن مغز سبز از باغات پسته شهرستان برداشت شود که سال گذشته ۳۰۰ تن مغز سبز در شهرستان برداشت شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال باغات پسته شرایط خاصی دارند و سال کم‌محصول داریم، کشاورزان ترجیح می‌دهند پسته را بیشتر به‌صورت کال(مغز سبز) برداشت کنند.

حاج‌عبداللهی افزود: برداشت پسته کال معمولا از اول مردادماه انجام می‌شود و هرچه روزهای اولیه مرداد برداشت انجام شود، کیفیت محصول بهتر خواهد بود.

وی در ادامه به وضعیت گل‌ولای در باغات پسته که بر اثر ورود سیلاب ایجاد شده است، پرداخت و عنوان کرد: ده هزار هکتار از باغات پسته شهرستان دچار گل‌گرفتگی شدند و تا کنون عملیات اجرایی گل‌برداری شروع نشده است و کشاورزان منتظر تسهیلات و مساعدت‌های دولت برای انجام این عملیات هستند، که امیدواریم بعد از سفر رئیس جمهور به استان شاهد خبرهای خوشی در این زمینه و در مباحث کمک به جبران خسارت سرمازدگی باشیم.