‌پروازهای اربعین هما فقط از تهران/‌ عرضه بلیت‌‌های کاروانی و بلیت‌های غیرگروهی ‌از ۱۲ شهریور
‌پروازهای اربعین هما فقط از تهران/‌ عرضه بلیت‌‌های کاروانی و بلیت‌های غیرگروهی ‌از ۱۲ شهریور
مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: از شنبه 12 شهریور فروش ویژه پروازهای اربعین برای بازه زمانی 15 شهریور تا 30 شهریور توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود.

به گزارش صفحه روز ،  حسام قربانعلی امروز در جمع خبرنگاران درباره عرضه بلیت پروازهای اربعین توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: از شنبه ۱۲ شهریور فروش ویژه پروازهای اربعین برای بازه زمانی ۱۵ شهریور تا ۳۰ شهریور توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آغاز می‌شود.

* برنامه‌ریزی جابه‌جایی ۱۵ هزار زائر اربعین توسط هما

وی با بیان اینکه ایران‌ایر در ایام اربعین ۱۵ هزار زائر را جابه‌جا می‌کند، افزود: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب ۶ میلیون تومان (رفت و برگشت) خواهد بود.

* تهیه بلیت‌ گروهی و غیرگروهی پروازهای اربعین با ۲ شیوه

قربانعلی درباره تهیه بلیت پروازهای اربعین تأکید کرد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران فقط از مبدأ تهران پروازهای اربعین را انجام خواهد داد که به فرودگاه نجف خواهد بود، بنابراین زواری که در گروه‌های بیش از ۹ نفر هستند باید به ادارات مرکزی هما واقع در مهرآباد بخش فروش چارتر مراجعه کنند، همچنین در راستای عدم ایجاد ازدحام و برای نوبت‌گیری، با تلفن ۴۶۶۲۵۱۵۱ تماس بگیرند که از سوی اپراتورها برای تهیه بلیت راهنمایی می‌شوند.

وی افزود: برای تهیه بلیت زیر ۹ نفر، عرضه از طریق دفتر مرکزی فروش بلیت‌های ایران‌ایر در ابتدای خیابان استاد نجات‌اللهی تهران انجام می‌شود، همچنین بلیت کمتر از ۹ نفر از طریق سایت اینترنتی شرکت هما نیز عرضه‌ خواهد شد.

* جزئیات استرداد بلیت پروازهای اربعین هما

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: نرخ بلیت برای بزرگسال ۶ میلیون تومان و برای رده سنی کودک نیز ۶ میلیون تومان و برای کمتر از دو سال ۱۰ درصد نرخ خام بلیت خواهد بود، چون مالیات مسافر کودک در فرودگاه نجف نسبت به بزرگسال کمی متفاوت است.

وی تأکید کرد: زواری که زمان پرواز در فرودگاه حاضر نشوند، فقط ۵۰ درصد قیمت بلیت خام به آنها برمی‌گردد که ۳ میلیون در هر مسیر است، اما زواری که از قبل اعلام کنسلی پرواز کنند، فقط ۵۰۰ هزار تومان هزینه استرداد دارند و در مسیر رفت و برگشت فقط یک میلیون تومان از کل ۶ میلیون تومان کسر می‌شود.

قربانعلی افزود: قابلیت استرداد بلیت‌های اربعین هما از همه دفاتر ممکن است، اما تهیه بلیت صرفاً از طریق دو مرکزی که اعلام شده امکانپذیر خواهد بود.

وی تأکید کرد: طی هماهنگی با بانک‌های عامل مقرر شده است استرداد وجوه بلیت‌های کنسل‌شده به سرعت به زوار انجام شود.

* حداکثر بار زوار ۳۰ کیلوگرم

مدیرکل روابط عمومی ایران‌ایر با بیان اینکه مقدار بار مجاز برای هر زائر ۳۰ کیلوگرم است، ‌تأکید کرد: هما همه پروازهای ویژه اربعین را از فرودگاه مهرآباد انجام می‌دهد.

وی با اشاره به ناآرامی‌هایی که پیش از این در عراق رخ داد و رفع شد،‌گفت: در همین راستا هما پروازهای عتبات خود را تا ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) لغو کرده است، اما به زودی در این‌باره اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

بنابراین گزارش، طرح ویژه پروازهای اربعین از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود و تا ۳۰ شهریور ادامه دارد.

  • منبع خبر : فارس