وصول ۱۷۲ هزار میلیارد ریال درآمد در استان یزد
وصول ۱۷۲ هزار میلیارد ریال درآمد در استان یزد
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی یزد گفت:172 هزار میلیارد ریال درآمد در راستای تامین مالی پایدار دولت در دولت سیزدهم در استان وصول و به خزانه واریز شد.

به گزارش صفحه روز، محمد دهقان منشادی در جلسه ستاد درآمد و نجهیز منابع استان افزود: از این میزان ۷۳ هزار میلیارد ریال مربوط به سال ۱۴۰۰ و بقیه مربوط به ۱۰ ماهه امسال می باشد.

وی اضافه کرد: از مجموع درآمدهای استان ۱۶۶ هزار میلیارد ریال مربوط به مالیات و بقیه سایر درآمدها از جمله اجاره، جرائم، فروش خدمات، فروش اموال و درآمدهای متفرقه می باشد.

دبیر ستاد درآمد استان پرداخت حقوق ماهانه سه هزار و ۷۵۷ نفر کارمند را یادآور شد و ادامه داد: در یکسال گذشته چهار هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی جذب شد.

 وی مدیریت حدود سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال نقدینگی دستگاه‏های اجرایی در حوزه اعتبارات تملک دارایی‏های سرمایه‏ای در سال ۱۴۰۰ و  ۱۴۰۱ و مدیریت ۱۱ هزار میلیارد ریال نقدینگی دستگاه‏های اجرایی در حوزه اعتبارات هزینه ای را از عملکرد این اداره کل در راستای تامین مالی پایدار دولت اعلام کرد.

در این جلسه گزارشی از وضعیت درآمد – هزینه استان یزد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، پایش عملکرد فصلی دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه عملیاتی تحقق درآمد های مالیاتی و گزارش دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و اداره کل ورزش و جوانان از میزان بازگشت سهم بخش بهداشت و ورزش از مالیات بر ارزش افزوده به استان، ارائه شد.