وزیر نیرو: ۵۶۰ پروژه آبرسانی از ابتدای دولت سیزدهم به بهره‌برداری رسید/ ۱۰ هزار روستا تحت پوشش جهاد آبرسانی
وزیر نیرو: ۵۶۰ پروژه آبرسانی از ابتدای دولت سیزدهم به بهره‌برداری رسید/ ۱۰ هزار روستا تحت پوشش جهاد آبرسانی
قزوین _ وزیر نیرو با اشاره به تلاش در راستای کاهش تنش‌های آبی در شهرهای کشور، گفت: در کمتر از یک سال از خدمت دولت سیزدهم، 560 پروژه آبرسانی در نقاط مختلف کشور به مرحله بهره برداری رسیده است.

به گزارش صفحه روز  ، علی محرابیان در پیش از ظهر امروز آیین افتتاح طرح آبرسانی از سد طالقان به شهر آبیک اظهار کرد: تامین آب شرب و بهداشتی به شیوه‌های مختلف در دستور کار دولت قرار گرفته و در گوشه و کنار کشور پروژه‌های بسیار کلان در حوزه تامین آب در حال اجراست. 

وی افزود: در زمان تحویل وزارت نیرو ۳۰۰ شهر معضل تنش آبی و تامین آب داشتند که برای برخی از شهرها باید پروژه های عظیم و برای بسیاری از پروژه ها‌هم کوچک و موردی و تکمیلی بود که برخی از پروژه ها به وضعیت پایدار رسیده و خواهد رسید.

وزیر نیرو تصریح کرد: در کمتر از یک سال ۵۶۰ پروژه در نقاط مختلف به بهره برداری رسیده و پروژه های متعدد دیگری هم در دستور کار قرار دارد که اجرایی می‌شود.

محرابیان ادامه داد: با توجه به عقب ماندگی‌های موجود در حوزه آبرسانی نیازمند کار جهادی و ملی بودیم که پروژه جهاد آبرسانی در دستور کار قرار گرفت و ۱۰ هزار روستا در کل کشور تحت پوشش این پروژه قرار گرفت.

این مقام مسئول اضافه کرد: مدت زمان اجرای پروژه جهاد آبرسانی ۳۰ ماه است که روستاها یکی پس از دیگری از تامین آب بهره مند می شوند و روستاهای دیگر هم به این پروژه اضافه می شوند.

وی در خصوص پروژه آبرسانی به آبیک توضیح داد: در سفر رییس جمهور به استان قزوین رییس جمهور شخصا از بنده خواستند به صورت ویژه پیگیر پروژه آبیک باشم و پشتیبانی‌ها و دستوراتی که دادند موجب تامین اعتبارات لازم برای خط انتقال آبیک شد که خط انتقال شهر زیاران هم امسال باید اجرایی و آب سد طالقان به این شهر برسد.

محرابیان تصریح کرد: مطالعات انتقال آب رودخانه الموت به قزوین توسط آب نیرو در حال اجراست و در اولین جلسه آب نیرو، این موضوع بررسی و تسریع بخشیده می شود.

وزیر نیرو در خصوص اجرای آبرسانی از سد طالقان به ۱۴ شهر و حدود ۲۰۰ روستای استان قزوین گفت: اگر پس از انجام مناقصه، سرمایه گذار بخش خصوصی مناسب و خوبی برنده شد پروژه اجرا می شود در غیر این صورت،  از محل اعتبارات ردیف دولتی پروژه آغاز می شود.

  • منبع خبر : فارس