وزیر خارجه عربستان پس از ۱۲ سال وارد سوریه شد
وزیر خارجه عربستان پس از ۱۲ سال وارد سوریه شد
وزیر خارجه عربستان سعودی پس از 12 سال وارد دمشق شد و با رئیس‌جمهور سوریه دیدار کرد.

به گزارش صفحه روز، رسانه‌های سعودی، عصر امروز (سه‌شنبه)، گزارش دادند که «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه این کشور وارد دمشق پایتخت سوریه شده است.

به نوشته فارس، شبکه سعودی «الاخباریه» گزارش داد که این سفر در راستای ازسرگیری روابط دمشق و ریاض و تنها چند روز پس از سفر «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه به جده صورت گرفته است.

لحظاتی بعد، روزنامه سوری «الوطن» خبر داد که بن فرحان پس از ورود به دمشق به سمت کارخ ریاست جمهوری سوریه رهسپار شده است تا با «بشار اسد» دیدار و گفت‌وگو کند.

وزارت خارجه عربستان در بیانیه‌ای اعلام کرد که ریاض از راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه به منظور پایان دادن به پیامدهای این بحران و حفظ تمامیت ارضی این کشور حمایت می‌کند.

شبکه «المیادین» به نقل از خبرنگار خود در دمشق، امروز، گزارش داده بود که بن فرحان در این سفر پیامی را از سوی سران سعودی به رئیس‌جمهور سوریه تحویل خواهد داد و احتمالا در این پیام از بشار اسد برای سفر به ریاض دعوت به عمل آید.

این درحالی است که فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه در صدر هیأتی بلندپایه در یک سفر کاری به دعوت فیصل بن فرحان همتای سعودی خود و به منظور گفت‌و‌گو پیرامون روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک، روز چهارشنبه هفته گذشته، وارد جده شده بود.

پیش از این خبرگزاری «اسپوتنیک» خبر داده بود که عربستان سعودی قصد دارد کنسولگری خود را در دمشق بازگشایی کند.