وزیر آموزش و پرورش: نقش والدین در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان پررنگ‌تر می‌شود
وزیر آموزش و پرورش: نقش والدین در تعلیم و تربیت دانش‌آموزان پررنگ‌تر می‌شود
وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت سیزدهم سعی دارد از ظرفیت والدین و خیرین در امر تربیت و آموزش بیشتر استفاده شود تا شاهد تقویت این مهم در جامعه باشیم.

به گزارش صفحه روز ،یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش پیش از ظهر امروز در سفر یک روزه خود به استان البرز در حاشیه افتتاح مدرسه ۲۲ کلاسه زنده یاد حاج محسن کمالی دهقان در شهرک رازی حصارک کرج، با تاکید بر اینکه در دولت سیزدهم سعی داریم که تعلیم و تربیت با محوریت مردم پیش برود، گفت: مردم می‌توانند با ایفای نقش مشارکتی در طرح‌های آموزشی، به مسئله تعلیم و تربیت کمک شایانی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر این اصل که این مجموعه با مشارکت و کمک والدین و خیرین می‌تواند تقویت پیدا کند، ادامه داد: توسعه و تقویت فعالیت‌های حوزه تربیت و آموزش رابطه مستقیم با تعالی و رشد جامعه دارد، نسل جوان آینده سازان این مرز و بوم هستند و در این مسیر نباید از هیچ تلاشی فروگذار باشیم.

وی در بخش دیگری به توطئه‌های دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز اشاره کرد و یادآور شد: اخیرا دشمن به دنبال جریان سازی و مانع تراشی سر راه موفقیت و توسعه کشور بود که با هوشیاری مردم شاهد شکست آن هستیم.

وزیر آموزش و پرورش به نقش پیامبر اکرم (ص) در  پایه گذاری نظام تربیتی اشاره کرد و گفت: قرآن مجید نیز به اصل نظام تربیت اشاره داشته که این بیانگر اهمیت موضوع است، از این رو رسالت ما در نظام آموزشی کشور سنگین است.

نوری در ادامه خطاب به دانش آموزان، با بیان اینکه امروز شاهد آن هستیم که خیرین برای احداث مدرسه و ایجاد فضای آموزشی ویژه دانش‌آموزان در تلاش هستند، اظهار کرد: انتظار می‌رود دانش آموزان نیز در مقابل این حجم از لطف و کرامت خیرین درس بخوانند و در مسیر پیشرفت جامعه حرکت کنند.

  • منبع خبر : فارس