وزارت نفت در استخدام‌ها توجه ویژه‌ای به جوانان بوشهری داشته باشد
وزارت نفت در استخدام‌ها توجه ویژه‌ای به جوانان بوشهری داشته باشد
بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: وزارت نفت در برگزاری امتحان استخدامی و مصاحبه‌ها به جذب جوانان استان بوشهر توجه ویژه‌ای داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صفحه روز بوشهر به نقل از خبرگزاری مهر؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک میلاد آسمانی حضرت فاطمه معصومه (س) و گرامیداشت روز دختر از مراکز فرهنگی درخواست کرد به برنامه‌های این روز مهم و ترویج فرهنگ اسلامی ویژه دختران و آموزه‌های مکتب حضرت فاطمه معصومه (س) توجه ویژه کنند و در جامعه اشاعه دهند.

وی با محکوم کردن حمله وحشیانه رژیم اشغال‌گر قدس به مردم غزه که موجب به شهادت رسیدن بسیاری از مردم، فرماندهان و مجروح شدن آنها شد گفت: این جنایات سبب تخریب بسیاری از واحدهای مسکونی شد و متأسفانه سازمان‌های حقوق بشری قفل سکوت بر دهان گذاشتند و مانند همیشه ساکت ماندند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، ضمن محکوم کردن رژیم اشغال‌گر قدس و سازمان‌های حقوق بشر آمریکایی تصریح کرد: سران رژیم صهیونیستی اسرائیل، به سبب مشکلات سیاسی درونی، با این عملیات می‌خواست آن فشار درونی را به بیرون منتقل کند و با این جنایت می‌خواهد مسائل داخلی را برطرف و حل کند.

وی تاکید کرد: آیا حل مسائل داخلی رژیم اشغال‌گر قدس باید به قیمت جان مسلمانان تمام شود، آیا جان مسلمانان و مردم عزیز غزه و فلسطین باید لگدمال، کشته و ترور شوند تا مسائل داخلی و سیاسی این رژیم غاصب حل شود.

صفایی بوشهری تصریح کرد: شک نکنید سرانجام این ظلم و جنایت سقوط رژیم اشغال‌گر قدس خواهد بود و به‌زودی این رژیم جنایتکار سقوط می‌کند و اسلام و مسلمین پیروز می‌شوند و این وعده الهی است.

توجه به اشتغال جوانان استان بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تبریک سالروز فتح خرمشهر، عملیات بیت‌المقدس را حماسه عظیم و بزرگ اعلام کرد و با تشریح اهداف صدام ملعون و رژیم بعث عراق در زمان تسخیر خرمشهر گفت: آنان ادعا می‌کردند باز پس‌گیری خرمشهر محال است اما رزمندگان اسلام حماسه آفریدند و چنان کردند که کل جهان و تمام متفکران عرصه نظامی مبهوت شدند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و رزمندگان حماسه فتح خرمشهر تصریح کرد: جوانان ایران اسلامی از نسل فاتحان خرمشهر هستند اگر دشمنان بخواهند کوچک‌ترین حمله‌ای به ایران کنند رهروان راه فاتحان خرمشهر به شدت تمام آنان را سرکوب می‌کنند و این چنین توان جوانان ایران است.

وی با تأکید بر توجه به اشتغال جوانان استان بوشهر به آگهی استخدام وزارت نفت پرداخت و ادامه داد: از مسئولان وزارت نفت تقاضا می‌شود در زمینه استخدام نیروهای جوان و امتحان ورودی و مصاحبه ضمن توجه ویژه به جذب جوانان استان، محل برگزاری آزمون استخدامی را استان بوشهر قرار دهند و حقوق جوانان بوشهری با دقت تمام مراعات و این معنا حاصل شود.

صفایی بوشهری، با قدردانی از دست‌اندرکاران بازسازی و تعمیر مرقد مطهر رئیس علی دلواری در نجف اشرف گفت: از مردم دلوار، خانواده شهید رئیس علی دلواری، کارگرانی که به عشق رئیس علی دلواری در این عملیات شرکت کردند و این مرقد مطهر یادگار حماسه مقاومت مردم استان بوشهر را تعمیر و بازسازی کردند و از کنسولگری ایران در نجف، ستاد عتبات عالیات قدردانی می‌شود.

وی در ادامه سوء‌ظن و بدگمانی را سبب افزایش دشمنی و تفرقه در جامعه دانست و اظهار داشت: بدگمانی آثار مختلفی در جامعه و خانواده‌ها بر جای می‌گذارد و منشأ دشمنی، کینه ورزیدن دوری از یکدیگر و تفرقه می‌شود.

لزوم ترویج فرهنگ مطالعه

خطیب نماز جمعه بوشهر، با استناد به بیانات مقام معظم رهبری، فرهنگ‌سازی را نیازمند توجه ویژه به کتابخوانی دانست و خاطر نشان کرد: کتاب یکی از ابزار مهم فرهنگ‌سازی در جامعه و تمدن آفرینی است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، اضافه کرد: کتاب اینقدر مهم است که خداوند متعال معجزه خود را از طریق کتاب قرار داده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر، توجه به نوشته شدن کتاب کودک و نوجوان متناسب با فرهنگ این قشر مهم جامعه را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: دشمن، قشر کودک، نوجوان و جوان را نشانه گرفته و مورد هجمه قرار داده است و یکی از ابزار صیانت از جوان، نوجوان و کودک برای ارتقا سطح فرهنگ مقاومت تألیف کتاب است.

امام جمعه بوشهر، خاطرات دوران مقدس و شهدای مدافع حرم را بسیار مهم و ارزشمند دانست و با اشاره به اینکه حج یک مسئله جهانی است خاطر نشان کرد: حج یک عبادت فرا سرزمینی است و در این برنامه مهم جهان اسلام تمام مسلمانان جهان مشارکت دارند و مایه وحدت و همدلی، همگرایی و ارتقا سطح دانش اسلامی است.

صفایی بوشهری، اضافه کرد: حج سبب می‌شود که بسیاری از مردم کشورهای اسلامی دور هم جمع شوند و ضمن عبادت الهی از اوضاع و احوال مسلمانان مطلع و در کنار هم یکدیگر ید واحده می‌شوند.

  • نویسنده : ادمین استان بوشهر
  • منبع خبر : خبرگزاری مهر