واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین صنعتی به سرمایه‌گذاران در اردبیل
واگذاری ۲۰۰ هکتار زمین صنعتی به سرمایه‌گذاران در اردبیل
اردبیل- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: در سه سال گذشته در حدود 200 هکتار زمین صنعتی به سرمایه گذاران استان واگذار شد.

به گزارش صفحه روز، محمد اهلی با اعلام این خبر افزود: کل مساحت شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان اردبیل یک هزار و ۴۰۰ هکتار است که کمتر از هزار هکتار از این مساحت به عنوان اراضی صنعتی بوده و مابقی آن به عنوان معابر، خیابان ها، فضای سبز و محل احداث تاسیسات و محدثات محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد اراضی صنعتی استان به سرمایه گذاران واگذار شده، خاطرنشان کرد: این میزان واگذاری‌های در سه ساله گذشته حدود ۲۰ درصد از کل اراضی صنعتی شهرک‌های صنعتی استان را شامل می‌شود که این آمار نشان از افزایش میل به سرمایه گذاری‌ها در استان دارد.

اهلی افزود: با توجه به استقبال سرمایه گذران برای حضور در شهرک‌های صنعتی، متاسفانه اراضی صنعتی قابل واگذاری در برخی از شهرک‌های صنعتی استان به پایان رسیده و یا در شرف اتمام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: البته در چند سال گذشته چندین طرح توسعه‌ای در شهرک‌های صنعتی انجام شده که نمونه بارز آن طرح توسعه ۱۲۳ هکتاری شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل و تملک ۲۲ هکتاری ناحیه صنعتی اصلاندوز بوده است.