هشدار مقام آلمانی به مردمش: ۲۰ درصد صرفه‌جویی کنید تا گاز قطع نشود
هشدار مقام آلمانی به مردمش: ۲۰ درصد صرفه‌جویی کنید تا گاز قطع نشود
رئیس سازمان نظارت بر شبکه های برق و گاز آلمان، در گفتگو با یک روزنامه محلی اعلام کرد که مردم این کشور باید حداقل ۲۰ درصد از مصرف انرژی خود را کاهش دهند تا از کمبود گاز در زمستان پیش رو جلوگیری شود.

به گزارش صفحه روز، رئیس سازمان نظارت بر شبکه های برق و گاز آلمان، در گفتگو با یک روزنامه محلی اعلام کرد که مردم این کشور باید حداقل ۲۰ درصد از مصرف انرژی خود را کاهش دهند تا از کمبود گاز در زمستان پیش رو جلوگیری شود.

مولر گفت: اگر ما خیلی صرفه جویی نکنیم و گاز اضافی دریافت نکنیم، با مشکل مواجه خواهیم شد.

اظهارات وی در حالی بیان می شود که گازپروم روسیه جریان صادرات گاز به آلمان را از طریق خط لوله نورد استریم به ۲۰ درصد کاهش داده است و دلیل آن مسائل فنی و توربین اعلام شده است که در هفته های اخیر این شرکت پس از تعمیرات به دلیل تحریم های مرتبط با اوکراین، قادر به دریافت آن از کانادا نبوده است.

مولر پیشتر اعلام کرده بود که روسیه می تواند از مشکل توربین به عنوان فرصتی برای قطع کامل گاز به آلمان استفاده کند که در آن صورت این کشور را مجبور به صرفه جویی در گاز تا حد ممکن می کند.

آلمان ماه گذشته اهداف ذخیره سازی گاز خود را برای پاییز آینده به ۷۵ درصد تا ۱ سپتامبر، ۸۵ درصد تا ۱ اکتبر و ۹۵ درصد تا اول نوامبر افزایش داد.

برلین همچنین اقداماتی را برای صرفه جویی در انرژی ارائه کرد که در صورت کمبود گاز، خانواده ها را در اولویت قرار می دهد.

  • منبع خبر : تسنیم