هشدار؛ مراقب باشید گوگل حسابتان را حذف نکند!
هشدار؛ مراقب باشید گوگل حسابتان را حذف نکند!
گجت‌نیوز نوشت: اکانت های بدون استفاده گوگل به‌زودی به همراه داده‌ها حذف می‌شوند. اما تصمیم جدید این شرکت شامل چه حساب‌هایی خواهد شد؟

صفحه روز؛ اگر یک اکانت گوگل در اختیار دارید و مدتی است که وارد آن نشده‌اید، توصیه می‌کنیم به سرعت حساب خود را بررسی کنید. زیرا گوگل قصد دارد تا اواخر سال جاری اکانت‌های غیرفعال را حذف کند.

گوگل با ارسال پستی در وبلاگ خود، از قصد خود برای حذف حساب‌های غیرفعال و تغییر سیاست خود در این زمینه خبر داد. پیش‌تر طی سال ۲۰۲۰، این شرکت اعلام کرده بود که محتوای ذخیره شده در اکانت های غیرفعال گوگل را پاک می‌کند، اما حساب را حفظ خواهد کرد. براساس این پست، گوگل می‌گوید اگر حساب برای دو سال یا بیش‌تر غیرفعال باشد، اکنون اکانت کاربری را به همراه محتوای آن حذف خواهد کرد.

به‌نظر می‌رسد این تصمیم با هدف حفظ امنیت داده‌های کاربر صورت گرفته است. این غول فناوری ادعا می‌کند که اکانت های بدون استفاده گوگل به دلیل عوامل مختلف بیش از سایر نمونه‌ها در معرض خطر هک و دسترسی غیرمجاز هستند. این حساب‌ها معمولا فاقد احراز هویت دو مرحله‌ای و بررسی‌های امنیتی هستند.

تصمیم جدید این شرکت از امروز اجرایی می‌شود و روند پاکسازی اکانت های این شرکت از دسامبر ۲۰۲۳ آغاز خواهد شد. بنابراین در صورتی‌که بیش از دو سال وارد اکانت خود نشده باشید، حساب به همراه محتویات آن از جمله داده‌های موجود در Docs، Gmail، Calender، Meet، Drive، Youtube و Google Photos پاک خواهند شد.

قبل از اینکه حساب گوگل کاربر پاک شود، این شرکت چندین اعلان هشدار را طی ماه‌های منتهی به حذف، به آدرس ایمیل و ایمیل بازیابی فرد ارسال خواهد کرد. این روند از حساب‌هایی که پس از ساخته شدن، بلااستفاده مانده‌اند، آغاز خواهد شد.

برای جلوگیری از حذف اکانت بدون استفاده گوگل خود، چه کنیم؟

برای حفظ حساب خود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را فعال کنید. این فرآیند می‌تواند با ورود به سیستم و استفاده از هر یک از سرویس‌های گوگل قابل انجام است. برای مثال، از اقدامات زیر برای فعال کردن حساب کاربری خود می‌توانید استفاده کنید:

خواندن ایمیل

استفاده از گوگل درایو

تماشای یوتیوب با استفاده از جستجوی گوگل

ورود به یک سرویس ثالث از طریق حساب گوگل

هم‌چنین در صورتی‌که از اکانت تجاری گوگل استفاده می‌کنید، جای نگرانی وجود ندارد. به‌نقل از گوگل، این اقدام تنها برای حساب‌های شخصی رایگان اعمال خواهد کرد. بنابراین اشتراک‌هایی مانند گوگل وان نیز از این سیاست در امان خواهند بود.

  • منبع خبر : ایسنا