نیروهای هلال احمر استان کرمان در ۴۳ روستای زلزله‌زده ترکیه امدادرسانی کردند
نیروهای هلال احمر استان کرمان در ۴۳ روستای زلزله‌زده ترکیه امدادرسانی کردند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از امدادرسانی نیروهای امدادی این جمعیت در ۴۳ روستا در استان‌های زلزله‌زده آدیامان و هاتای ترکیه خبر داد.

به گزارش صفحه روز،  رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع زلزله مرگبار ۱۷  بهمن‌ماه در ترکیه، اظهار داشت: در پی اعلام آمادگی سازمان امداد و نجات مبنی بر امدادرسانی به کشور ترکیه، بلافاصله ۲ تیم امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان شامل ۹ نفر به ترکیه اعزام شدند.

وی با اشاره به حضور تیم امداد و نجات هلال احمر استان کرمان در استان‌های آسیب‌دیده ‌آدیامان و هاتای ترکیه افزود: این تیم امداد و نجات شامل مربیان بین‌المللی آنست، مسئول مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری و نجاتگران تخصصی جست‌ و جو و نجات در آوار هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان به ۹۴ ساعت عملیات امدادونجات نیروهای امدادی هلال احمر کرمان در مناطق زلزله‌زده ترکیه اشاره کرد و گفت: در هفت روز گذشته، امدادگران و نجاتگران این جمعیت در ۴۳ روستا در منطقه آدیامان و هاتای امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به رهاسازی جسد ۲ کودک از زیر آوار توسط نیروهای امدادی این جمعیت در آدیامان، بیان کرد: اقلام امدادی، زیستی و بهداشتی توسط امدادگران هلال احمر استان کرمان روستا به روستا توزیع می‌شود.

فلاح با بیان اینکه تاکنون ۱۱۴ دستگاه چادر امدادی توسط امدادگران برای آسیب‌دیدگان از زلزله برپا شده است، افزود: عملیات امدادرسانی نیروهای هلال احمر این جمعیت در کشور ترکیه ادامه دارد.

  • منبع خبر : تسنیم