نماینده رهبری: جوانان بدحجاب هم فرزندان ما هستند
نماینده رهبری: جوانان بدحجاب هم فرزندان ما هستند
نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان گفت: جوانانی که بعضاً بدحجاب یا شل‌حجاب هستند، فرزندانمان هستند.

به گزارش صفحه روز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان در جمع شماری از مداحان اهل‌بیت (ع) در استان سمنان و اعضای کانون مداحان استان اظهار کرد: انسان در کنار تواضع، فروتنی و عبودیت برابر خداوند متعال، باید برای تعامل با دیگران نیز تلاش کند.

وی گفت: خوشبختانه بین مداحان اهل‌بیت (ع) شاهد ادب، تواضع و فروتنی کم‌نظیری نسبت به اساتید و پیشکسوتان هستیم که باید برای حفظ آن تلاش کرد.

به نوشته فارس، نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اضافه کرد: باید خدا را شاکر باشیم که وقتی پیرغلامان اهل‌بیت (ع) در جمعی حضور می‌یابند، سایر افراد نسبت به آنها ابراز ادب و فروتنی می‌کنند؛ این امر قطعاً برکات کار شما را زیاد خواهد کرد.

مطیعی افزود: سرمایه‌گذاری روی نسل جوان و نوجوان در حوزه مداحی امری ماندگار است که ذخیره قبر و قیامت انسان می‌شود.

وی تصریح کرد: افتخار یک مداح پیشکسوت باید آن باشد که تجارب، مهارت‌ها و دانش خود را به جوانان منتقل کند تا شاهد تربیت مداحان نوجوان در استان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اضافه کرد: باید فاصله نسل جوان مداحان با پیشکسوتان این حوزه کاهش یابد و این دو گروه در برنامه‌ها از ظرفیت یکدیگر بهره‌مند شوند و ارتباط آنها گسترش یابد.

مطیعی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی مدتی قبل فرمودند مداح و ستایشگر وقتی وارد این عرصه می‌شوند، باید هدف خود را هدایتگری قرار دهد.

وی تصریح کرد: هدایتگری یعنی اشعار، کلمات، محتوا و آهنگ مداحی‌ها باید درجه معنویت و تقوای مخاطب را ارتقا دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان خطاب به حاضران، با بیان اینکه تأثیرگذاری در مداحی و انتخاب اشعار را مدنظر قرار دهید، گفت: خوشبختانه بسیاری از مداحان و ستایشگران اهل‌بیت (ع) جایگاه خود را بین مردم می‌دانند و به سبب کسوت خود، از انجام برخی امور نازل خودداری می‌کنند.

مطیعی اضافه کرد: گاهی یک کلمه بسیاری از برکات را اضافه می‌کند و گاهی نیز تمام زحمات را از بین می‌برد؛ باید مراقب باشیم از چه کلمات و تعابیری در زمانی که تریبون در اختیار ما قرار دارد، استفاده می‌کنیم.

وی گفت: متأسفانه برخی افراد وقتی تریبون در اختیارشان قرار می‌گیرد، در شرایط محیط قرار می‌گیرند و کلماتی را به کار می‌برند که تمام کارها را خراب می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اضافه کرد: بارها گفته‌ایم این جوانان که بعضاً بدحجاب یا شل‌حجاب هستند، فرزندانمان هستند. نکته این است که گاهی یک مداح یا صاحب تریبون اگر کلمه‌ای را زیاد یا کم کند، نتیجه آن مثبت زیاد و منفی زیاد می‌شود!

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که لازم می‌دانیم مداحان را به آن توجه دهیم، مسأله جمعیت و فرزندآوری است که امیدواریم این موضوع در منابر و تریبون‌ها مطرح شود.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس عبداللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گزارشی از اقدامات این اداره کل در خصوص جامعه مداحان استان ارائه کرد و تعدادی از مداحان حاضر در جلسه نیز به نوحه‌خوانی و مرثیه‌خوانی پرداختند.