نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در نانوایی‌های کاشان آغاز شد
نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در نانوایی‌های کاشان آغاز شد
کاشان- با آغاز نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در نانوایی‌های شهرستان کاشان قرار است حدود ۳۰۰ دستگاه در نانوایی‌ها نصب شود.

به گزارش صفحه روز، آغاز نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در نانوایی‌هایی کاشان آغاز شده است و نانوایی‌ها در شهرستان کاشان به مرور این کارت‌خوان‌ها را دریافت و در واحدهای صنفی خود نصب می‌کنند.

واحدهای نانوایی در سه نوع لواش، بربری و سنگک در کاشان نسبت به نصب و راه‌اندازی این کارت‌خوان‌ها اقدام کردند و شهروندان نیز بدون محدودیت می‌توانند نسبت به خرید نان مورد نظر خود اقدام کنند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با اشاره به اجرای طرح مردمی‌سازی توزیع عادلانه یارانه اظهار داشت: سه موضوع گندم، آرد و نان در این زنجیره قرار دارد و با اجرای این طرح یارانه مد نظر به حساب نانوا ریخته می‌شود.

رضا مظلومی با بیان اینکه این اقدام در دو مرحله انجام می‌شود، افزود: در مرحله اول خرید به صورت معمول انجام شده و آرد دولتی در اختیار نانوا قرار گرفته و ۱۵ درصد به عنوان عامل تشویقی به ازای هر خرید مردم به نانوا تعلق می‌گیرد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشان با بیان اینکه در مرحله دوم آزادسازی قیمت آرد در آستان اصفهان صورت می‌پذیرد، ابراز داشت: مرحله دوم کمتر از یک ماه دیگر در آستان اصفهان اجرایی شده و در این مرحله نان به قیمت قبل توسط مصرف‌کننده خریداری شده و یارانه اختصاص یافته به نانوا تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه قیمت نان تا پایان سال هیچ افزایش ندارد گفت: تا پایان ۱۰ تیر نصب کارت‌خوان‌های هوشمند در استان اصفهان به پایان می‌رسد و تمام نانوایان در سطح استان اصفهان به کارت‌خوان‌های هوشمند تجهیز می‌شوند و هیچ محدودیتی در خرید نیز وجود ندارد.

منصور نیکوبین معاون مقیم بانک سپه استان اصفهان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه حدود ۳۰۰ دستگاه کارتخوان باید ویژه نانوایی‌ها در این شهرستان نصب شود اظهار داشت: در حال حاضر برای سه گروه نان لواش، بربری و سنگک اطلاعات روی دستگاه بارگذاری و در کاشان و آران و بیدگل در حال نصب است.

وی افزود: حدود ۱۸۰ دستگاه کارتخوان تاکنون نصب شده است و همکاران نیز در حال نصب کردن هستند و آمارها به ۲۰۰ مورد نصب می‌رسد.

معاون مقیم بانک سپه استان اصفهان در کاشان با بیان اینکه برخی واحدها با نواقص رو به رو هستند، ابراز داشت: این نواقص شامل فوت صاحب واحد صنفی، نقض در مدارک، عدم به روز بودن اطلاعات و غیره است در حالی که اطلاعات فرمانداری، ضمن مربوطه و دیگر نهادهای مرتبط بوده است.

وی با بیان اینکه این مغایرت‌ها احصا و به مرور برطرف می‌شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۰ مورد آخر برای رفع نواقص زمان نیاز دارد در حالی که این موضوع را وظیفه خود می دانیم و امیدواریم به نحو مطلوب اقدامات صورت پذیرد.

  • منبع خبر : تسنیم