نشست مشترک روسای بانک‌های مرکزی ایران و روسیه /حمایت مجلس از گسترش همکاری‌های پولی و بانکی ایران با روسیه
نشست مشترک روسای بانک‌های مرکزی ایران و روسیه /حمایت مجلس از گسترش همکاری‌های پولی و بانکی ایران با روسیه
بین الملل- نشست مشترک روسای بانک‌های مرکزی ایران و روسیه با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مسکو برگزار شد.

به گزارش صفحه روز، نشست مشترک روسای بانک‌های مرکزی ایران و روسیه با حضور پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در مسکو برگزار شد.

در این نشست مشترک ابتدا خانم نابی ولینا رییس بانک مرکزی روسیه با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست بیان داشت خوشبختانه روند همکاری های اقتصادی ایران و روسیه رو به رشد میباشد و این موضوع در دیدار های اخیر روسای جمهور ایران و روسیه مورد تاکید ویژه قرار گرفته است.

وی با ابراز علاقه به گسترش همکاریهای پولی و بانکی ایران با روسیه گفت آماده اخذ تصمیمات مناسب در این خصوص هستیم.

آقای صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست با تاکید بر گسترش همکاریهای اقتصادی بین دو کشور بیان داشت افزایش همکاریهای اقتصادی از طریق توسعه و افزایش ظرفیتهای پولی و بانکی ایران و روسیه امکان پذیر میباشد.

وی با اشاره به وضعیت تراز تجاری ایران و روسیه بیان داشت آماده افزایش ظرفیتهای صادراتی ایران برای پوشش کسری تراز تجاری بین دو کشور هستیم.

در ادامه این نشست آقای پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز خرسندی از ارتقا روابط اقتصادی ایران و روسیه بیان نمود: کمیسیون اقتصادی مجلس از هرگونه توسعه فعالیتهای اقتصادی برای بهبود تراز تجاری ایران با روسیه حمایت می کند.

وی در ادامه بیان داشت آنچه مسلم است بستر تمامی فعالیت های اقتصادی برای صنعت گران و فعالان بخش تجاری و بازرگانی دو کشور بهبود و ارتقا همکاری های مشترک بانکی می‌باشد ولذا نقش بانکهای مرکزی دو کشور بسیار مهم و اساسی میباشد.

وی در ادامه به آمادگی جمهوری اسلامی برای حمایت از سرمایه‌گذاری‌های دولت و بخش خصوصی روسیه در حوزه های تخصص نفت ، گاز و پتروشیمی اشاره و اظهار داشت: با تکمیل زیرساختهای کریدور شمال به جنوب بزودی شاهد اتفاقات مثبت در عرصه فعالیت های اقتصادی برای دو کشور خواهیم بود.

در این جلسه که آقای کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز حضور داشت بیان نمود پشتیبانی وزارت امور خارجه ایران از تقویت روابط اقتصادی اولویت سفارت محسوب می شود.

  • منبع خبر : تسنیم