میزبانی مشگین‌شهر از ۱۵۰ هزار گردشگر در تعطیلات عید فطر
میزبانی مشگین‌شهر از ۱۵۰ هزار گردشگر در تعطیلات عید فطر
اردبیل- رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مشگین‌شهر در استان اردبیل گفت: در مدت دو روز تعطیلات عید فطر بیش از ۱۵۰ هزار گردشگر به این شهرستان سفر کردند.

به گزارش صفحه روز، ایمانعلی ایمانی با اعلام این خبر افزود: این آمار بر اساس بررسی‌های انجام شده از مناطق مختلف شهرستان و داده‌های آماری از طریق تردد شمارهای جاده‌ای به دست آمده است.

وی افزود: تعداد قابل‌توجهی از این مسافران نیز یک شب در این شهرستان اقامت داشتند، بطوری‌که ظرفیت تمامی مراکز اقامتی شهرستان کاملا تکمیل شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی مشگین‌شهر گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از مسافران اقدام به چادرزنی در حاشیه خیابان‌ها، معابر عمومی و بوستان‌های مختلف شهر کرده بودند با هماهنگی ستاد تسهیل سفر چند سالن ورزشی در اختیار مسافران قرار گرفت و خودروهای آن ها نیز بصورت رایگان به پارکینگ و محوطه ادارات دولتی هدایت شد.

ایمانی خاطرنشان کرد: شهرستان مشگین‌شهر به لحاظ دارا بودن قابلیت‌های متعدد گردشگری از جمله آب‌های گرم معدنی، محوطه‌های باستانی، آثار تاریخی، مناظر بکر طبیعی، پل معلق، پارک جنگلی و چند سازه تفریحی دست‌ساز همواره از مقاصد اصلی گردشگران است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا روز جمعه این شهرستان همچنان شاهد ورود مسافران و گردشگران باشد.