مصطفی اردستانی: دلیل عملکرد خوب استقلال همدلی بین بازیکنان است
مصطفی اردستانی: دلیل عملکرد خوب استقلال همدلی بین بازیکنان است
پیشکسوت باشگاه استقلال تهران نظرات خود در خصوص عملکرد شاگردان ساپینتو را اعلام کرد.

به گزارش صفحه روز، مصطفی اردستانی در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در خصوص عملکرد استقلال تا این مقطع از فصل اظهار داشت: استقلال در ۱۰ بازی اخیر ۹ برد به دست آورده که آماری بسیار عالی و رشک‌برانگیز است. من دلیل این عملکرد خوب را همدلی و اتحاد بین بازیکنان می‌دانم.

وی ادامه داد: بازیکنان استقلال از حاشیه دوری کرده‌اند و به هیچ چیز جز برد و بازی درون زمین چمن فکر نمی‌کنند. ماحصل این اتفاق هم شده آمار بسیار خوبی که ثبت کرده‌اند و توانسته‌اند به طور مشترک صدر جدول را در اختیار داشته باشند. به هر حال حواشی مدیریتی اطراف تیم در این یکی دو ماه به وجود آمده اما روی روحیه بازیکنان تاثیر نداشته است.

پیشکسوت آبی‌ها تاکید کرد: به طور کلی مشکلات چه در روحیه بازیکنان تاثیر گذاشته و چه نگذاشته باشد اما مربی توانسته با ترفندها و تمهیدات خود تیم را یکدست و همدل نگه دارد. بازیکنان استقلال یکدل هستند و با تمام وجود به پیروزی فکر می‌کنند. ساپینتو روحیه بازیکنان را برگردانده و همه بازیکنان میل به پیروزی دارند. به هر حال بازیکنان مشکلات مالی دارند اما نگذاشته‌اند این مساله‌ روی عملکرد فنی آن‌ها تاثیر بگذارد.

اردستانی در خصوص انتخاب بهترین بازیکن امسال استقلال گفت: از چند بازیکن می‌توانم نام ببرم. محبی بسیار خوب بوده و قایدی اوج گرفته است. هافبک وسط‌های استقلال هم عالی بوده‌اند. اغلب بازیکنان در اوج هستند و کسی کم ‌کاری نمی‌کنند. گلچین این تیم اما محبی و قایدی هستند که با انرژی فراوان به فکر موفقیت‌اند.

وی در خصوص تاثیرگذاری و اهمیت دربی در تعیین قهرمان عنوان کرد: دربی امسال صددرصد امسال در کورس تاثیرگذار است. به نظرم استقلال شانس برتری بیشتری دارد و می تواند به راحتی برنده شود. بازی این هفته مقابل هوادار؟ بعید می‌دانم هوادار بتواند استقلال را متوقف کند زیرا استقلال روند خوبی دارد و برنده می‌شود.

مدافع آبی‌پوشان در دهه ۶۰ در خصوص شانس قهرمانی استقلال گفت: خودم به قهرمانی بسیار امیدوارم و تا ۸۰ درصد احتمال می‌دهم استقلال قهرمان شود. دلیل این اطمینان هم از دست رفتن امتیازات توسط رقبا است. قطعا آن‌ها متوقف می‌شوند و به این ترتیب خوشبینم که استقلال قهرمان شود.

خبرنگار: علی رضایی