عملیات بتن‌ریزی دیواره ساختمان واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر آغاز می‌شود
عملیات بتن‌ریزی دیواره ساختمان واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر آغاز می‌شود
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از عملیات بتن‌ریزی در رآکتور واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و گفت: عملیات بتن‌ریزی دیواره ساختمان رآکتور واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر از سطح منهای۴.۵ تا صفر آغاز می‌شود.

به گزارش صفحه روز، محمد اسلامی عصر امروز در فرودگاه بوشهر در جمع خبرنگاران هدف از سفر به بوشهر را بازدید از پروژه‌های توسعه‌ای نیروگاه اتمی دانست و اظهار داشت: امید است در این سفر مقدمات لازم برای تسریع در ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی فراهم شود.

وی از آغاز عملیات بتن‌ریزی دیواره ساختمان رآکتور واحد دوم خبر داد و گفت: عملیات بتن‌ریزی دیواره ساختمان رآکتور واحد دوم از سطح منهای۴.۵ تا صفر آغاز می‌شود و در این راستا برنامه‌های لازم برای تسریع رآکتورهای دوم و سوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر تدوین شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به جانمایی آب‌شیرین‌کن ۷۰هزار مترمکعب در رآکتورهای در حال ساخت در بوشهر افزود: برای تحقق این مهم که مورد مطالبه مردم و توجه ویژه سازمان انرژی اتمی ایران است به این جمع‌بندی رسیدم که بدون پیگیری اداری این پروژه انجام شود.

اسلامی با بیان اینکه طرح آب‌شیرین‌کن در نیروگاه اتمی بوشهر اجرایی می‌شود گفت: در این راستا متخصصان و مدیران مربوطه در طراحی و مهندسی آب‌شیرین‌کن در این سفر حضور دارند و در حال انجام مطالعات تکمیلی این پروژه هستند تا سیستمی که انتخاب شده است در دستور کار قرار بگیرد و وارد عملیات اجرایی شود.

  • منبع خبر : تسنیم