عملیات اجرایی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی اردبیل اواخر مهرماه آغاز می‌شود
عملیات اجرایی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی اردبیل اواخر مهرماه آغاز می‌شود
اردبیل _ نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مجوز راه‌اندازی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی اردبیل اخذ شده و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ اواخرمهرماه امسال آغاز می‌شود.

به گزارش صفحه روز ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی اظهار داشت: مجوز راه‌اندازی بیمارستان هزار تختخوابی اردبیل اخذ شده و عملیات اجرایی این پروژه بزرگ بهداشتی ودرمانی اواخرمهرماه امسال آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای اخذ مجوز این بیمارستان بزرگ شخصا چند جلسه مهم با وزرا و مسئولان مربوطه داشتم و که با تلاش و همت بالا مجوز راه‌اندازی این بیمارستان بزرگ را گرفتیم‌.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: این بیمارستان قرار است در جنب دریاچه شورابیل و محوطه علوم پزشکی اردبیل ساخته شود که ۲ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان برای راه‌اندازی این پروژه اعتبار مشخص شده است که پیمانکاران این پروژه از کشور چین و ترکیه است.

موسوی با اشاره به اینکه انتظار می‌رود راه‌آهن اردبیل امسال به بهره‌برداری برسد، ادامه داد: طبق مشاهداتی که ازپروژه وجود دارد اگر به این ترتیب پیش رود و عملیات اجرایی شتاب نگیرد، احتمال بهره‌برداری از پروژه برای سال آینده است.

موسوی با انتقاد از برخی مانورهای مسئولان در مورد راه‌آهن اردبیل عنوان کرد: این امر به هیچ وجه شایسته نیست، چرا که اعتبارات این پروژه مشخص است و همگان باید با همت و وحدت برای شتاب گرفتن عملیات اجرایی این پروژه و اتمام آن تلاش کنند.

وی گفت: منطقه آزاد هم یکی از مطالبات جدی است که با جدیت پیگیر آن هستیم تا تمام استان از امزایای این منطقه آزاد بهره‌مند شوند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مخالف گران شدن نان در اردبیل هستیم و به هیچ وجه قیمت نان در اردبیل افزایش نمی‌یابد، چرا که وضعیت اقتصادی و درآمد مردم اردبیل آن چنان مناسب نیست که قیمت نان افزایش یابد.

موسوی بر نظارت همه جانبه بر توزیع آرد و پخت نان در اردبیل تاکید کرد و گفت: دسترسی راحت مردم به نان باکیفیت اولویت اساسی است و در این زمینه باید مدیریت ویژه انجام شود.

وی بر حل مشکل بیمه قالیبافان تاکید کرد و گفت: مشکلات و مطالبات اصناف پیگیر می‌شود و با توجه به اینکه بنده به عنوان نماینده ناظر بر اصناف کشور در مجلس انتخاب شدم در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

موسوی بیان کرد: اصناف و بازاریان نقش اساسی در رونق اقتصادی و کسب و کار و خدمات‌دهی به مردم دارند و همت تلاش اصناف و بازاریان به ویژه در امور خیرخواهانه و کمک به نیازمندان و توزیع کمک‌های مومنانه و کمک به موکب‌های اربعین قابل قدردانی است.

وی گفت: قانون انتخابات اصناف هم نیازمند بررسی است تا در این انتخابات هم تجربه افراد با سابقه و هم اراده جوانان مبنای کار قرار گیرد تا دستیابی به اهداف عالی اصناف تسهیل شود.

موسوی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای والامقام خاطرنشان کرد: ما قدردان خون شهدا هستیم و امنیت و اقتدار کشورمان در سایه خون شهدای والامقام رقم خورده و ادامه راه شهدا رسالتی خطیر است که همگان باید به آن اهتمام داشته باشند.

  • منبع خبر : تسنیم