علی‌اف: بیمارستان‌های آذربایجان آماده مداوای زلزله‌زدگان ترکیه است
علی‌اف: بیمارستان‌های آذربایجان آماده مداوای زلزله‌زدگان ترکیه است
ر‌ئیس جمهور آذربایجان ضمن ابراز همدردی با ترکیه از تامین امکانات لازم برای درمان زلزله‌زدگان در بیمارستان‌های شهرهای مختلف این کشور خبر داد.

به گزارش صفحه روز به نقل از خبرگزاری آناتولی، الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان در پی وقوع دو زلزله‌ ۷.۷ و ۷.۶ ریشتری در شهرستان‌های پازارجیک و البستان در استان قهرمان‌ماراش در محل سفارتخانه ترکیه در باکو حضور یافته و جان باختن شماری از شهروندان کشور را تسلیت گفت.

وی در این دیدار با اشاره به امکان مداوای زلزله‌زدگان ترکیه در بیمارستان‌های آذربایجان، اظهار داشت: بیمارستان‌های کشور شرایط لازم برای درمان خواهران و برادران مجروح‌مان را دارند. در حال حاضر در باکو و سایر شهرها، از جمله جمهوری خودمختار نخجوان، تخت‌های بیمارستانی اختصاص یافته است.

علی‌اف ضمن ابراز همبستگی با ترکیه، تاکید کرد: کمک به کاهش آلام زلزله ولو اندک، مایه غرور و افتخار است. ترکیه همواره چه در روزهای خوب و چه شرایط دشوار در کنار ما بوده است.

وی در ادامه افزود: هیچکس در برابر بلایای طبیعی بیمه نیست، اما اقدامات فعال و منعطف دولت ترکیه بار دیگر نشان داد که مسئله اصلی دولت ترکیه عامل انسانی است.

رئیس جمهور آذربایجان تصریح کرد: اما در عین حال این آزمون چالش برانگیز بار دیگر قدرت ترکیه را به تمام جهان نشان خواهد داد. مردم کشور برادرمان را متزلزل نخواهد کرد و بر اراده دولت ترکیه تاثیری نخواهد گذاشت. دولت ترکیه یک کشور قدرتمند است و در مبارزه با این فاجعه قدرت خود را نشان می‌دهد.