عذرخواهی وزیر راه و شهرسازی از مردم بدلیل مشکلات ریلی اخیر
عذرخواهی وزیر راه و شهرسازی از مردم بدلیل مشکلات ریلی اخیر
وزیر راه و شهرسازی با عذرخواهی از مردم به دلیل مسائل پیش آمده در سفرهای ریلی، گفت: راه آهن از سالهای گذشته در نگهداشت خطوط و نوسازی ناوگان با مشکلاتی مواجه است.

به گزارش صفحه روز، مهرداد بذرپاش در نشست با مدیران شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه شرایط جوی این روزها وظایف بیشتری را به وزارت راه و شهرسازی و مجموعه راه آهن تحمیل کرده و قدردانی از زحمات کارکنان شرکت راه آهن و شرکت های بهره بردار حوزه ریلی گفت: در برخی از ایام سال همچون زمان سرما و برودت هوا، هنگام مناسبت‌های خاص و ایام عید، حجم کار مجموعه راه آهن بیشتر می‌شود. بنابراین باید به شیوه‌ای عمل شود تا امداد رسانی های به موقع و لحظه‌ای در هنگام رخدادها به مردم و حادثه دیدگان ارایه شود.

وی با عذرخواهی از مردم بابت موارد پیش آمده در سفرهای ریلی اضافه کرد: واقعیت این است که شرکت راه آهن از سالهای گذشته در نگهداشت خطوط و نوسازی ناوگان با مشکلاتی مواجه است و عقب‌ماندگی در بخش راه آهن با سطح خدمات گسترده‌ای که ارائه می‌دهد در نگهداشت خطوط، لکوموتیو، واگن‌ها و … وجود دارد و واقف هستیم که شبکه راه آهن باخدماتی که ارائه می دهد نیازمند رسیدگی است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته به نوسازی ناوگان و نگهداشت خطوط ریلی کم‌توجهی شده و به عنوان مقام مسئول، حتما برنامه‌ای را برای تامین منابع ویژه برای نگهداری خطوط ریلی در نظر گرفته و اجرایی می‌کنیم.

وی افزود: در یک تا دو سال آتی برنامه‌ای ضربتی برای حفظ و نگهداشت خطوط ریلی تدوین و اجرایی خواهد شد.

وی به مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی دستور داد از تمامی کارکنان خدوم که در شرایط برودت هوا به در راه ماندگان خطوط ریلی خدمات‌رسانی کردند قدردانی شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: شرکت‌های بهره‌بردار، همکار شرکت راه آهن در این صنعت محسوب می‌شوند؛ بنابراین انتظار است تا در مشکلات پیش‌آمده همچون برودت هوا و توقف جا به جایی، شرکت‌های بهره‌بردار همچون گذشته کاملا کنار شرکت راه آهن در ارایه خدمت به مردم و در راه ماندگان باشند.

بذرپاش همچنین دستور داد سیر ایمن، اولویت اصلی راه‌آهن باشد و قطاری که ریسک خطرپذیری‌اش از میزان معینی بالاتر رفت، به هیچ وجه حرکت نکند.