ضرب الاجل ۴۸ ساعته برای راه‌اندازی فروشگاه‌های تنظیم بازار در تمامی شهرستان‌ها
ضرب الاجل ۴۸ ساعته برای راه‌اندازی فروشگاه‌های تنظیم بازار در تمامی شهرستان‌ها
دکتر محمدطیب صحرایی از تداوم فعالیت فروشگاه‌های تنظیم بازار تا پایان رمضان دایر خبر داد و گفت: در این فروشگاه‌ها اقلامی مانند گوشت گرم گوسفندی، انواع گوشت منجمد، شکر و برنج با قیمت مناسب و لرزان تر از بازار عرضه می‌شود.

به گزارش صفحه روز، استاندار کرمانشاه در نشست ستاد تنظیم بازار استان که با حضور مدیران دستگاه‌های مختلف برگزار شد؛ عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت ارشد استان، بهره‌مندی اقشار مختلف مردم از کالاهای ضروری با قیمتی پایین تر از نرخ بازار است و به همین منظور راه‌اندازی فروشگاه‌های عرضه اقلام تنظیم بازار در تمامی شهرستان ها در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این فروشگاه‌ها اقلام ضروری مانند گوشت گرم گوسفندی، انواع گوشت منجمد شامل گوشت قرمز و گوشت مرغ، شکر و برنج با قیمت مناسب عرضه می‌شود.دکتر صحرایی همچنین عنوان کرد: علاوه بر این ها از روز یکشنبه میوه شب عید زیر قیمت بازار در این فروشگاه‌ها عرضه می‌شود.

وی با اشاره به راه اندازی فروشگاه‌های تنظیم بازار در سطح شهر کرمانشاه و اغلب شهرستان‌ها، گفت: تعداد این فروشگاه‌ها در کرمانشاه و شهرستان‌ها همچنان رو به افزایش است تا مردم با سهولت بیشتری این کالاها را تهیه کنند.

مقام عالی استان افزود: متاسفانه در برخی شهرستان‌ها هنوز این مجموعه‌ها راه اندازی نشده و فرمانداران این شهرستان‌ها ۴۸ ساعت برای انجام این کار فرصت دارند، در غیر اینصورت ترک فعل محسوب شده و توبیخ می‌شوند.

وی همچنین عنوان کرد: پیش از این قرار بود فروشگاه‌های عرضه اقلام تنظیم بازار تنها در اسفندماه و ایام نوروز فعال باشند ولی با هماهنگی‌های انجام شده، فعالیت آن‌ها تا پایان ماه مبارک ادامه پیدا می‌کند تا مردم در طول ماه مبارک هم از امکان خرید ارزان مایحتاج خود بهره‌مند شوند.

دکتر صحرایی عنوان کرد: همچنین با هماهنگی سازمان صمت، شرکت‌های مهم تولیدی استان در غالب نمایشگاه‌های بهاره به عرضه محصولات‌ خود با زیر قیمت بازار می‌پردازند‌.

 

در این نشست جهاد کشاورزی گزارشی از روند گشایش فروشگاه‌های تنظیم بازار در شهر کرمانشاه و شهرستان‌های مختلف و توزیع کالاها در این فروشگاه‌ها ارایه کرد و عملکرد دستگاه‌های مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.