شهرک تولید محتوا در استان قزوین ایجاد می‌شود
شهرک تولید محتوا در استان قزوین ایجاد می‌شود
قزوین- استاندار قزوین گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی استان قزوین با موافقت رئیس‌جمهور قرار شد که شهرک تولید محتوا در استان قزوین ایجاد شود و به همین خاطر توسعه شبکه فیبر نوری می‌تواند کمک بزرگی برای ساخت این شهرک باشد.

به گزارش صفحه روز، طی مراسمی که بعدازظهر امروز با حضور مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین در سالن اجتماعات شهیدامامی استانداری قزوین برگزار شد، عملیات اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبر نوری در استان قزوین آغاز شد.

استاندار قزوین در این مراسم با توجه به نامگذاری سال جاری به نام تولید دانش‌بنیان اظهار داشت: چندین سال قبل قرار بود که عمده تولید ناخالص داخلی ما در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان شکل بگیرد؛ اما اقدامات انجام‌شده ناقص بود و راه به جایی نبرد.

اعلایی اضافه کرد: اما در سال ۱۴۰۱ با توجه به تعیین شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب توسعه تولید و اقتصاد دانش‌بنیان باید یک شتاب واقعی بگیرد. اما این توسعه به زیرساخت‌هایی نیاز دارد که مهمترین آن توسعه شبکه فیبر نوری است که اقدامی بسیار مبارک محسوب می‌شود و نتیجه آن رشد ارزش افزوده محصولات دانش‌بنیان است.

وی با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی استان و وجود نیروهای انسانی متبحر در حوزه تولید دانش‌بنیان ادامه داد: بنابراین استان قزوین منابع نرم‌افزاری لازم را برای تولید دانش‌بنیان و توسعه اقتصاد دیجیتال دارد و به همین خاطر آمادگی اجرای طرح‌های تحولی در این بخش را داریم.

کارگروه شهر هوشمند در قزوین شکل گرفت

استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مصوبات سفر ریاست‌جمهوری به استان قزوین گفت: با توجه به ظرفیت‌های فرهنگی استان قزوین با موافقت رئیس‌جمهور قرار شد که شهرک تولید محتوا در استان قزوین ایجاد شود و به همین خاطر توسعه شبکه فیبر نوری می‌تواند کمک بزرگی برای ساخت این شهرک باشد.

اعلایی همچنین از تشکیل کارگروه شهر هوشمند در قزوین خبر داد و افزود: همکاری و هم‌افزایی بین ۲ مجموعه شهر هوشمند و شهرک تولید محتوا می‌تواند اقتصاد دیجیتال در استان قزوین را متحول کند و یک زیرساخت بزرگ برای تولید دانش‌بنیان فراهم سازد.

وی ادامه داد: از همین‌جا از کلیه نهادهایی که می‌توانند در ایجاد شهرک تولید محتوا به ما کمک کنند، دعوت می‌کنیم که به استان قزوین بیایند و در توسعه زیرساخت‌های این شهرک با ما همکاری داشته باشند تا بتوانیم بسترسازی لازم را برای راه‌اندازی جهاد تولید محتوا در کشور انجام دهیم.

  • منبع خبر : تسنیم