شهروندان اردبیلی از صعود به ارتفاعات خودداری کنند/ پیش‌بینی تندبادهای لحظه‌ای و رگبار و رعد و برق از فردا در استان
شهروندان اردبیلی از صعود به ارتفاعات خودداری کنند/ پیش‌بینی تندبادهای لحظه‌ای و رگبار و رعد و برق از فردا در استان
اردبیل- مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل گفت: مردم از توقف و اطراق در مسیر رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات استان خودداری کنند.

به گزارش صفحه روز، سیاوش محمدی درباره وضعیت جوی استان اردبیل بیان کرد: بر اساس نقشه های هواشناسی طی امروز(یکشنبه ۲۵ اردیبهشت) آسمان استان صاف تا نیمه ابری بوده و افزایش نسبی دما پدیده غالب خواهد بود.

وی افزود: از فردا (دوشنبه ۲۶ اردیبهشت) با نفوذ سامانه ناپایدار به استان شاهد افزایش ابرناکی و ناپایداری ها خواهیم بود و در برخی از مناطق استان رگبار باران(گاهی توام با رعدوبرق) و تندبادهای لحظه ای پیش بینی می شود.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به تشکیل ابرهای همرفتی در مناطق مستعد بویژه کوهپایه ها و ارتفاعات، بارش تگرگ دور از انتظار نیست. لذا اجتناب از توقف و اتراق در مسیر رودخانه ها و مسیل ها و صعود به ارتفاعات توصیه می شود.

محمدی ادامه داد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری نیز با تقویت زبانه های پرفشار در سطح زمین بارش خفیف باران، رخداد مه و کاهش نسبی دمای هوا، موجب جوی خنک و بهاری می شود؛ این سامانه روز پنجشنبه(۲۹ اردیبهشت) از استان خارج می شود.