شعار سال به سربرگ ادارات ختم نشود/ افزایش بهره‌وری، لازمه مهار تورم و رشد تولید است
شعار سال به سربرگ ادارات ختم نشود/ افزایش بهره‌وری، لازمه مهار تورم و رشد تولید است
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست‌گذاری تا حصول نتیجه توسط بخش دولتی با همراهی بخش خصوصی اقدام واقعی است که باید برای تحقق شعار سال انجام شود.

به گزارش صفحه روز، مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با بیان اینکه نحوه برخورد با شعارهای انتخاب شده برای سال به دو صورت انجام می‌شود، اظهار کرد: تطبیق عملکردها با شعار و اتخاذ تصمیماتی برای ارتقای راندمان عملکرد دو روش پیشروی مسؤولان در مواجهه با شعار سال است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در تشریح روش‌های برخورد با شعار سال انتخاب شده برای سال گفت: در روش تطابق‌سازی، فعالیت‌ها و عملکرد دستگاه‌ها توسط مسؤولان با شعار سال هماهنگ می‌شود به طور مثال بر اساس برنامه کاری خود انجام برخی امور در دستور کار قرار دارد منتهی با افزودن برچسب به این اقدامات رنگ و بویی شعار سال را به آن می‌دهند هر چند کار خوبی است، ولی در مجموع نمی‌تواند و نباید کافی باشد.

وی تاکید کرد: در روش تطابق‌سازی اگر شعار سال هم نبود دستگاه مورد نظر عملکرد ارائه شده را انجام می‌داد.

طاهری با بیان اینکه در روش دوم مسؤولان مورد نظر همه اقدامات در دستگاه مدنظر از سیاست‌گذاری تا حصول نتیجه را بر اساس شعار سال تدوین می‌کنند افزود: مسؤولان با دعوت به کار همه ارکان کشور از جمله بخش خصوصی اقدامات فوق‌العاده‌ای را در کنار امور عادی خود برای تحقق بخشیدن به شعار سال پیش‌بینی و تصمیماتی را برای افزایش راندمان کار انجام می‌دهند.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: از این رو، سیاست‌گذاری تا حصول نتیجه توسط بخش دولتی با همراهی بخش خصوصی اقدام واقعی است که باید برای تحقق شعار سال که مهار تورم و رشد تولید است، انجام شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید پیام‌های رهبری فقط به درج در سربرگ ادارات ختم شود و باید تلاش کنیم، عملیاتی شود، گفت: همه مسوولان وظیفه دارند تا در راستای عملی سازی شعار سال اقدام کنند.