سفر وزیر خارجه قطر به تهران/ امیرعبداللهیان: توافق تنها بر مبنای درک مشترک و رعایت منافع متقابل ممکن است
سفر وزیر خارجه قطر به تهران/ امیرعبداللهیان: توافق تنها بر مبنای درک مشترک و رعایت منافع متقابل ممکن است
بین الملل- حسین امیر عبداللهیان در گفت‌و‌گو با نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار داشت که توافق تنها بر مبنای درک مشترک و رعایت منافع متقابل ممکن است.

به گزارش صفحه روز، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماسی تلفنی با جوزپ بورل، نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص ادامه و مسیر مذاکرات صحبت کرد.

وی در صفحه شخصی خود نوشت: «امشب با جوزف بورل گفت‌و‌گوی تلفنی داشتم. توافق تنها بر مبنای درک مشترک و رعایت منافع متقابل ممکن است. برای رسیدن به یک توافق قوی و پایدار، مسیر مذاکرات را ادامه می‌دهیم. آمریکا باید مشخص کند خواهان توافق است یا به دنبال تکرار یک‌طرفه خواسته‌های خود است.هر دو، همزمان با هم ممکن نیست.»

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه نیز اعلام کرد امروز  “شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی”، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر به تهران سفر کرده و با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

وی توضیح داد: «با توجه به روابط بسیار خوب و رو به گسترش ایران و قطر، در دیدار مقام قطری با دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، علاوه بر روابط دوجانبه، موضوعات مورد علاقه در حوزه منطقه‌ای و بین‌المللی نیز مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.»

 

  • منبع خبر : تسنیم