سرنوشت برگزاری کنکور ۱۴۰۲ با ابلاغ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی چیست؟
سرنوشت برگزاری کنکور ۱۴۰۲ با ابلاغ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی چیست؟
با توجه به ابلاغ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی رئیس جمهور، کنکور ۱۴۰۲ چگونه برگزار می‌شود؟

به گزارش صفحه روز  ، در حالی که سازمان سنجش چند روز قبل، ضوابط برگزاری کنکور ۱۴۰۲ را اعلام و بر این اساس مقرر شد، کنکور سال آینده همانند امسال و بدون تاثیر قطعی معدل برگزار شود؛ اما شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلام خبر، ابلاغ ماده واحده “تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی(پس از پایان متوسطه)” از سهم ۴۰ درصدی قطعی نمرات امتحانات نهایی پایه دوازدهم در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ خبر می‌دهد.

پیش از این عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش که متولی برگزاری کنکور سراسری است، گفته بود: اگر مصوبه کنکوری تا ۱۵ تیر ماه ابلاغ نشود، کنکور سال آینده همانند امسال برگزار می‌شود.

 

با وجود عدم ابلاغ مصوبه کنکوری تا ۱۵ تیر، سازمان سنجش در تاریخ ۲۲ تیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به ضرورت ابلاغ شیوه‌نامه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، کنکور سال آینده بر مبنای قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب سال ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی و اصلاحیه آن در سال ۱۳۹۵ همانند آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. تغییرات جزئی مورد نیاز و مصوب شورای سنجش و پذیرش برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد و در صورت ابلاغ هرگونه قانون یا مصوبه جدید، تغییرات برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و به بعد اعمال خواهد شد.

 

حال با توجه به اینکه مصوبه کنکوری روز گذشته “شنبه ۲۵ تیر ماه” از سوی رئیس جمهور ابلاغ شده است، وضعیت برگزاری کنکور ۱۴۰۲ از سوی تعداد زیادی از دانش آموزان محل پرسش است.

 

با توجه به اینکه سازمان سنجش پیش از این در اطلاعیه خود اعلام کرده بود، “در صورت ابلاغ هرگونه قانون یا مصوبه جدید، تغییرات برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و به بعد اعمال خواهد شد” وضعیت برگزاری کنکور ۱۴۰۲ همانند کنکور ۱۴۰۱ و بدون تاثیر قطعی معدل است.

 

به نظر می‌رسد هر گونه تغییر در این روند منجر به سردرگمی بیشتر و اضطراب هزاران دانش‌آموزی خواهد شد که داوطلب کنکور ۱۴۰۲ هستند.

مصوبه کنکوری توسط رئیس جمهور ابلاغ شد

 

  • منبع خبر : تسنیم