رسانه صهیونیست: حملات اسرائیل، روزانه ۲۰۰ میلیون شِکِل هزینه دارد
رسانه صهیونیست: حملات اسرائیل، روزانه ۲۰۰ میلیون شِکِل هزینه دارد

به گزارش صفحه روز، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد که هزینه روزانه حمله ارتش اشغالگران به غزه، ۲۰۰ میلیون شِکِل (معادل ۵۵ میلیون دلار) بوده و این آمار، بدون احتساب خسارات اقتصادی روزانه تحمیل شده بر داخل سرزمین‌های اشغالی است. طبق گزارش پایگاه خبری «روسیاالیوم»، این شبکه هزینه یک موشک سامانه گنبدآهنین را ۵۰ […]

به گزارش صفحه روز، شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داد که هزینه روزانه حمله ارتش اشغالگران به غزه، ۲۰۰ میلیون شِکِل (معادل ۵۵ میلیون دلار) بوده و این آمار، بدون احتساب خسارات اقتصادی روزانه تحمیل شده بر داخل سرزمین‌های اشغالی است.

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیاالیوم»، این شبکه هزینه یک موشک سامانه گنبدآهنین را ۵۰ هزار دلار اعلام کرده است.

رسانه‌های صهیونیست نظیر روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» در روز سوم نبرد با ابراز شگفتی از موشک‌های «سرایالقدس» اعلام کرده بودند که تحقیقات ان‌ها نشان می‌دهد، این موشک‌ها ساخت بومی است و هزینه زیادی صرف تولید آن‌ها نشده است.

امروز هم شبکه ۱۳ صهیونیست‌ها در گزارش جدیدی از آخرین تحولات میدانی اعلام کرد که یک موشک ضد تانک روز گذشته برای اولین بار از زمان آغاز عملیات نظامی از سوی غزه پرتاب شده است.

شبکه «المیادین» هم در گفت‌وگو با یکی از تحلیلگرانش گزارش داده بود: قیمت یک موشک از نسل سامانه‌های «فلاخن داوود»، یک میلیون دلار است اما این موشک، در میدان نبرد نمی‌تواند به پیروزی برسد. امروز ارتش اسرائیل باید در مفهوم اشغالگری خود تجدیدنظر کند.

با افزایش ویرانی‌ها و تلفات حملات موشکی مقاومت به ارضی اشغالی، انتقادها از رهگیری‌های دفاعی بین خود صهیونیست‌ها هم افزایش یافته است. «دانیال هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی درباره اختلال عملکرد سامانه ضدموشکی «گنبد آهنین» اذعان کرده بود: موشکی از فلسطین که به خانه‌ای در سدیروت اصابت کرد، به دلیل نقص فنی رهگیری نشد.

در مقابل این هزینه‌های رژیم صهیونیستی، انجمن تجار و فعالان اقتصادی فلسطینی اعلام کرده بودند که نوار غزه از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی تاکنون، روزانه متحمل ۵۰ میلیون شِکِل خسارت (حدود ۱۴میلیون دلار) شده است.

درگیری اخیر مقاومت فلسطین با ارتش رژیم اشغالگر که به عملیات «انتقام آزادگان» مشهور شده، با حملات هوایی ارتش صهیونیست‌ها به نوار غزه در بامداد روز سه‌شنبه (۹می) آغاز شده و امروز برای پنجمین روز متوالی ادامه دارد. ارتش رژیم صهیونیستی با حمله به منازل غیر نظامی سه تن از فرماندهان جنبش جهاد الاسلامی را به شهادت رساند./فارس