خوش‌خدمتی شاه اردن به آمریکا و اشغالگران قدس؛ مطرح‌کردن «ناتوی خاورمیانه‌ای» در آستانه سفر بایدن
خوش‌خدمتی شاه اردن به آمریکا و اشغالگران قدس؛ مطرح‌کردن «ناتوی خاورمیانه‌ای» در آستانه سفر بایدن
بین الملل- شاه اردن در آستانه سفر رئیس‌جمهوری آمریکا به منطقه در راستای خوش‌خدمتی به این کشور و اشغالگران قدس خواستار تشکیل آنچه ناتوی خاورمیانه خواند، شد.

به گزارش صفحه روز، «عبدالله دوم» شاه اردن خواستار تشکیل آنچه ائتلاف ناتوی خاورمیانه‌ای خواند و البته با وظایف مشخص به‌گفته خود شده است.

وی این درخواست را در گفتگو با شبکه cnbc مطرح کرده و مدعی شده است که این مسئله باید شراکت را مورد توجه قرار دهد و اهداف تشکیل چنین ائتلافی هم باید مشخص شود،
این در حالی است که پیشتر هم ایده به‌اصطلاح ناتوی عربی از سوی حکومت‌های عربستان، مصر و امارات مطرح شده بود که راه به جایی نبرد.

اظهارات شاه اردن در آستانه سفر جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا به منطقه و شرکت وی در کنفرانسی در عربستان بیان شده است که گفته می‌شود با فشارهای آمریکا و با هدف رایزنی برای تشکیل ائتلافی علیه ایران برگزار می‌شود، خوش‌خدمتی عبدالله دوم به آمریکا و صهیونیست‌ها در حالی است که رژیم اشغالگر قدس هم در حال رایزنی با حکام سازشکار عرب در راستای تلاش برای تشکیل ائتلافی ضدایرانی است.

حکومت‌های اردن و مصر با وجودی که سال‌ها پیش توافقات سازش و عادی‌سازی روابط را با رژیم صهیونیستی امضا کرده‌اند، اما در شرایط اقتصادی بسیار وخیمی به‌سر می‌برند به‌طوری که عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر خواستار کمک فوری عربستان و امارات برای تأمین نیازهای غذایی مصری‌ها شده بود، موضوعی که در جریان سفر چند روز پیش ولیعهد سعودی به قاهره پیگیری شد.

  • منبع خبر : تسنیم