خسارت کشاورزان سمیرمی در سیل مرداد ماه جبران می‌شود
خسارت کشاورزان سمیرمی در سیل مرداد ماه جبران می‌شود
اصفهان _ معاونت آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: برنامه‌ریزی لازم و قول مساعد برای کمک مالی و جبران برخی از خسارات سیل که در مردادماه امسال اتفاق افتاد، انجام شد.

به گزارش صفحه روز  ، فرامرز عباسی معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از شهرستان سمیرم اظهار داشت: در سفر به شهرستان سمیرم از مزرعه هرمز‌آباد بازدید شد که یکی از پایلوت‌های هوشمندسازی آبیاری در آن اجرا شده و یکی از پایلوت‌های تولید موفق کشور که مجهز به سیستم آبیاری نوین است و باعث افزایش راندمان تولید و کاهش هزینه‌ها شده است.

وی افزود: از برخی پروژه‌های آبی خاکی شهرستان سمیرم بازدید و در جلسه‌ای مسائل و مشکلات پروژه‌های آبی خاکی شهرستان بررسی شد که بیشترین درخواست کشاورزان مربوط به انتقال آب با لوله، قنوات و پوشش کانال‌های آبی بود.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی لازم و قول مساعد برای کمک مالی و جبران برخی از خسارات سیل که در مردادماه امسال اتفاق افتاده انجام شد و سعی می‌کنیم از اعتبارات ملی و همین‌طور مسؤولان مربوطه از اعتبارات استانی کمک‌های لازم را برای بهبود شرایط و بهبود مدیریت آب در مزرعه به شهرستان سمیرم پیش‌بینی کنیم.

 در فروردین سال جاری بر اثر سرمازدگی ۵۰۰ میلیارد ریال خسارت به مزارع و باغ‌های این شهرستان وارد شده است و بارندگی در فصل تابستان و جاری شدن سیل در چندین مرحله خساراتی بالغ بر ۱۶۴ میلیارد و ۹۵۵ میلیون تومان در بخش زراعت، باغبانی، دام سبک، پرورش ماهی و تأسیسات آب‌وخاک در شهرستان سمیرم وارد کرد و کاهش دما در مناطق مختلف شهرستان سمیرم، به ۲ هزار و ۳۸۰ هکتار از محصولات زراعی بهاره در این شهرستان خسارتی بالغ بر ۲۱۱ میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وارد کرد که بیشتر خسارت دیدگان از بیمه برخوردار نیستند.

  • منبع خبر : فارس