حریق یکی از واحدهای نیروگاه اصفهان مهار شد
حریق یکی از واحدهای نیروگاه اصفهان مهار شد

صفحه روز؛ منصور شیشه فروش در گفت و گویی افزود: عصر امروز حریق در قسمت برج خنک کننده یکی از واحدهای نیروگاه برق اصفهان اتفاق افتاد که تیم های آتش نشانی در اسرع وقت به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه این نیروگاه پنج واحد دارد که یکی از واحدهای آن دچار حریق شد، […]

صفحه روز؛ منصور شیشه فروش در گفت و گویی افزود: عصر امروز حریق در قسمت برج خنک کننده یکی از واحدهای نیروگاه برق اصفهان اتفاق افتاد که تیم های آتش نشانی در اسرع وقت به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه این نیروگاه پنج واحد دارد که یکی از واحدهای آن دچار حریق شد، اظهار داشت: این آتش سوزی با حضور سریع نیروهای امداد اطفا شد و مصدومی نداشت.

وی با بیان اینکه نیروگاه اصفهان ۸۳۰ مگابایت ظرفیت تولید برق دارد، خاطرنشان کرد: واحدی که برج خنک کننده آن دچار حریق شد ۳۶۰ مگابایت ظرفیت تولید دارد.

شیشه فروش تاکید کرد: دلیل حادثه پس از بررسی و ارزیابی اعلام خواهد شد.

نیروگاه حرارتی اصفهان (اسلام آباد) به وسعت تقریبی ۷۴ هکتار در حاشیه زاینده‌رود، جنوب غربی شهر اصفهان و ۲ کیلومتری بزرگراه ذوب‌آهن و نیروگاه شهید منتظری در شمال اصفهان مستقر است.

این نیروگاه دارای پنج واحد بخاری مولد برق با ظرفیت‌های متنوع است که در صورت تامین آب و سوخت مورد نیاز، قادر به تولید مقدار معادل برق مورد نیاز کلان‌شهر اصفهان در اکثر فصول سال خواهد بود./ایلنا