جمع‌آوری مدارس کانکسی آغاز شد/ شناسایی ۲۰۰ مدرسه خشکه‌چین در کشور
جمع‌آوری مدارس کانکسی آغاز شد/ شناسایی ۲۰۰ مدرسه خشکه‌چین در کشور
لرستان _ رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس از شناسایی یک هزار مدرسه کانکسی مستقل در کشور خبر داد و گفت: جمع‌آوری مدارس کانکسی آغاز شد.

به گزارش صفحه روز، رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس از شناسایی یک هزار مدرسه کانکسی مستقل در کشور خبر داد و گفت: جمع‌آوری مدارس کانکسی آغاز شد.

مهرالله رخشانی‌مهردر کوهدشت با اشاره مدارس کانکسی کشور اظهار داشت: بیش از یک هزار مدرسه کانکسی مستقل در کشور وجود دارد که در حال جمع‌آوری این مدارس در قالب طرح شهید پناهی هستیم.

وی افزود: حدود ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای جمع‌آوری مدارس کانکسی مستقل بین استان‌ها توزیع شده که از این مقدار ۳۵ میلیارد تومان سهم استان لرستان است.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه بیشتر مدارس کانکسی در استان‌‌هایی مانند سیستان و بلوچستان است، عنوان کرد: جمع‌آوری مدارس کانکسی زیر ۵۰ دانش‌آموز تا پایان امسال و مدارس کانکسی بالای ۵۰ دانش‌آموز تا اول مهر ۱۴۰۲ جمع‌آوری می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت مدارس سنگی بیان کرد: ۲۰۰ مدرسه خشکه‌چین در کشور وجود دارد‌ که پرونده جمع‌آوری این مدارس نیز باید تا مهر ۱۴۰۲ بسته شود.

رخشانی‌مهر وضعیت‌ سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی کشور را خوب توصیف کرد و‌ با اشاره به اینکه‌ تعداد مدارس دارای بخاری نفتی حدود دو درصد است، گفت: بخاری نفتی در همه مدارس کشور به‌جز مدارسی که به زیرساخت‌ برق و گاز مجهز نشده، جمع‌آوری شده‌‌ است.

  • منبع خبر : تسنیم