جشن بزرگ ریحانه های تنگستان، به مناسبت میلاد حضرت معصومه در شهر اهرم برگزار شد
جشن بزرگ ریحانه های تنگستان، به مناسبت میلاد حضرت معصومه در شهر اهرم برگزار شد
دختران زمانی موفق می شوند که خود را باور داشته باشند و تربیت دینی داشته باشند و این، از مسائلِ مهمی است که والدین باید در نظر داشته باشند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صفحه روز استان بوشهر؛ جشن بزرگ ریحانه های تنگستان، به مناسب میلاد حضرت معصومه (س)، در روز دوشنبه مصادف با ۱ خرداد ماه ۱۴۰۲، با حضور پرشور دختران شهرستان تنگستان و به همت بسیج خواهران، حوزه علمیه ریحانه البنی، سازمان هلال احمر، سازمان بهزیستی، سازمان کمیته امداد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنگستان برگزار شد.

این مراسم راس ساعت۲۰:۳۰ در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تنگستان با حضور بابایی مدیر حوزه علمیه ریحانه النبی، کرمی مسئول بسیج جامعه زنان تنگستان، علمداری مشاور معاون امور بانوان فرمانداری شهرستان تنگستان، شکاری عضو شورا اسلامی شهر اهرم و سایر مسئولین مربوطه برپا شد.

عملداری مشاور معاون امور بانوان فرمانداری شهر اهرم ضمن عرض خیرمقدم و شادباش و تبریک میلاد حضرت معصومه و همچنین روز دختر به مدعوین، سخن گفت: امیدواریم که با تعاملات بجا با مردم و نهاد های مختلف در عرصه های متفاوت من جمله فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و… پیشرفت چشمگیری داشته باشیم.

علمداری در ادامه حضور خانواده شهید حسین سپهری را ویژه خوش آمد گفت و مراتب خوشحالی و خرسندی خود را از حضور دختر شهید به جای آورد.

بابایی مدیر حوزه ریحانه النبی ضمن عرض تبریک میلاد حضرت معصومه(س) و روز دختر در رابطه با ارزش دختران در جامعه اسلامی اینگونه سخن گفت: بارها در روایات دیده ایم که از دختران، به عنوان رحمت الهی یاد شده است و ما وظیفه داریم رحمت الهی را از گزند و آسیب های اجتماعی در امان نگه داریم.

وی ادامه داد: دختران و زنان زمانی موفق می شوند که خود را باور داشته باشند و تربیت دینی داشته باشند و این، از مسائلِ مهمی است که والدین باید در نظر داشته باشند.

بابایی در رابطه با تهاجم فرهنگی دشمن افزود: کاملا مشهود است که شبکه های اجتماعی منافق بسیار در حال تولید محتوا های زشت و مبتذل هستند تا که بتوانند ریحانه ها و رحمت های الهی را به مسیر نادرست هدایت کنند. ما باید دختران را ارج بگذاریم و به آنان عشق و محبت منتقل کنیم که تحت هیچگونه شرایطی به مسیر انحراف روی نیاورند.

در آخر بابایی رمز موفقیت دختران را در عزت نفس و خودباوری آنان دانست و اینگونه به سخنان خویش خاتمه داد: دختران تنگستانی اگر به خود باور داشته باشند و به توانایی های خود ایمان بیاورند می توانند تمامی قله های موفقیت را فتح کنند و حتی در سطح کشوری و بین المللی بدرخشند.

این جشن بزرگ با برنامه های شاد و مفرح همچون مولودی خوانی، دکلمه خوانی دختر شهید، تقدیر از دختران شایسته تنگستانی و اهدا جوایز، همراه بود که با حضور حداکثر دختران تنگستان مواجه گردید.

  • نویسنده : کیانا سپهری
  • منبع خبر : پایگاه خبری صفحه روز استان بوشهر