تورهای تخصصی گردشگری دانش آموزی راه‌اندازی شود
تورهای تخصصی گردشگری دانش آموزی راه‌اندازی شود
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی پیشنهاد داد: ۲۰ درصد وقت دانش‌آموزان که باید در بیرون از مدرسه به امر آموزش اختصاص یابد، به حوزه گردشگری اختصاص یابد.

به گزارش صفحه روز ، مراسم اختتامیه هفته گردشگری  با حضور سیدعزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جان‌دوست آسانوف معاون دبیرکل سازمان اکو، نمایندگانی از سفارتخانه‌های کشورهای مختلف از جمله مالزی، آذربایجان، افغانستان، ژاپن، معاون گردشگری کشور، رئیس فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی، معاون گردشگری کشور و جمعی از مدیران ستادی و فعالان بخش خصوصی در محل سالن همایش‌های موزه ملی ایران برگزار شد.

در این مراسم ضرغامی طی سخنانی  با قدردانی از حمایت‌های دولت و مجلس از صنعت گردشگری گفت: خوشبختانه مجلس همکاری و حمایت خوبی از صنعت گردشگری دارد و من از مجلس راضی هستم. همین چند وقت پیش نمایندگان طرح مرتبط با برق هتل‌ها را پیگیری کردند، شخص آقای قالیباف نیز این موضوع را پیگیری کرد و خوشبختانه اتفاقات خوبی در این‌باره افتاده است.درباره گاز نیز همکاری‌های خوبی بین این وزارتخانه و مجلس انجام شد و من صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: سال اول را به خوبی پشت سر گذاشتیم من از همه فعالان بخش دولتی و خصوصی تشکر می‌کنم. کارها و اقدامات خوبی انجام شد و بخش‌هایی از این صنعت تکان خورد. اکنون شاهد این هستیم در مناسبت‌های مختلف اماکن اقامتی ما کاملا پر می‌شود.

ضرغامی با بیان اینکه این رونق و توسعه باید در همه بخش‌ها اتفاق بیافتد و باید شاهد همکاری در تمام بخش‌های گردشگری باشیم، گفت: اگر شعار ما این است که این صنعت فرابخشی است همه دستگاه‌ها باید کمک کنند هم‌پا برویم جلو در غیر این صورت کار جلو نمی‌رود. ما فقیرترین اما در عین حال قوی‌ترین وزارتخانه هستیم که نقش هماهنگی و رگلاتوری داریم.

 وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: در هفته گردشگری با سه وزارتخانه تفاهم‌نامه امضا کردیم که نشان از اهمیت این وزارتخانه دارد و وقتی یک‌کار جدید قرار است شکل گیرد، همه باید زیر پروبال او را بگیرند و کمک می‌خواهد. زمانی که در رسانه ملی بودم و شبکه‌های تخصصی را راه‌اندازی کردم یک شبکه قدیمی را به‌عنوان هم یار انتخاب می‌کردم که شبکه جدید را کمک کند.

وی گفت: گردشگری ما بیمار است اما این بیمار می‌تواند با داروهای گران‌قیمت و کمک احیا شود، اگر این بیمار احیا و از روی تخت بلند شود، می‌تواند بقیه بخش‌‌ها را نیز راه بیندازد. ما الان بحث‌مان بودجه نیست ما قوانین متناسب با خودمان را  می‌خواهیم. امروز رئیس‌جمهوری قول خوبی به ما دادند. ما از آیت‌الله رئیسی همه این‌هارا خواستیم و حتی به کارخانه‌ها، معادن و سدها نیز به‌عنوان جاذبه گردشگری اشاره شد.

وی تاکید کرد: من درخواستم این است که آژانس‌ها تورهای تخصصی را برگزار کنند. این در حالی است که ۲۰درصد وقت دانش‌آموزان باید در بیرون از مدرسه به امر آموزش اختصاص یابد، بخشی از این ۲۰ درصد می‌تواند به حوزه گردشگری اختصاص یابد.

ضرغامی افزود: همه باید در کنار هم باشیم دست به دست هم دهیم و زنجیروار کارها را دنبال کنیم. حمایت از بخش خصوصی در دستور کار ما است و هر زمانی که یک سرمایه‌گذار و یا فردی از بخش‌خصوصی به ما مراجعه کرد باید کار او را با جدیت پیگیری کنیم. به گونه‌ای این حمایت باید انجام شود که دستگاه‌های نظارتی شک کنند که شاید این مدیر دولتی سهمی در پروژه دارد.