توافق ایران و عراق برای تمدید ۲ قرارداد صادرات گاز
توافق ایران و عراق برای تمدید ۲ قرارداد صادرات گاز

به گزارش صفحه روز، جواد اوجی وزیر نفت با اشاره به محور تفاهمات اخیر بین ایران و عراق در حوزه نفت و انرژی عنوان کرد: ایران ظرفیت بالایی در تولید نفت، گاز، صنعت پالایش و پتروشیمی دارد؛ در این تفاهم‌نامه توافق شد که در حوزه توسعه میادین مشترک بین ایران و عراق تبادلات اطلاعاتی، اکتشاف […]

به گزارش صفحه روز، جواد اوجی وزیر نفت با اشاره به محور تفاهمات اخیر بین ایران و عراق در حوزه نفت و انرژی عنوان کرد: ایران ظرفیت بالایی در تولید نفت، گاز، صنعت پالایش و پتروشیمی دارد؛ در این تفاهم‌نامه توافق شد که در حوزه توسعه میادین مشترک بین ایران و عراق تبادلات اطلاعاتی، اکتشاف و توسعه در قالب یکپارچه‌سازی صورت بگیرد.

وی افزود: از دیگر محورهای تفاهمات می‌توان به احداث خطوط لوله انتقال نفت و گاز و بازسازی و نوسازی پالایشگاه‌های نفت عراق اشاره کرد.

اوجی اظهار داشت: همچنین با وزارت نیرو عراق بر سر تمدید قرارداد صادرات گاز ایران به توافق رسیدیم. خوشبختانه تقریبا مسائل کارشناسی برای تمدید قرارداد حل شده است.

وزیر نفت گفت: هم‌اکنون ایران دو قرارداد صادرات گاز به نیروگاه‌های بغداد و بصره را دارد و دو طرف توافق کردند که به مدت ۵ سال این دو قرارداد تمدید شود./فارس