تندباد ۲ میلیارد ریال به زیرساخت‌های برق پلدختر خسارت زد / ۱۸ هزار قطعه ماهی در معمولان تلف شد
تندباد ۲ میلیارد ریال به زیرساخت‌های برق پلدختر خسارت زد / ۱۸ هزار قطعه ماهی در معمولان تلف شد
چهارمحال و بختیاری- رئیس شرکت توزیع برق پلدختر از خسارت 2 میلیارد ریالی تندباد شدید به زیرساخت‌های برق این شهرستان خبر داد و گفت: برق مناطق شهری و روستایی خسارت‌دیده پلدختر وصل شده‌ است.

به گزارش صفحه روز، طاهر متش‌پور شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: تعداد هفت اصله پایه چوبی و بتونی در مناطق مختلف سراب جهانگیر و منطقه ولیعصر به‌دنبال وزش باد و طوفان شدید عصر روز گذشته در پلدختر تقریباً به طول ۸۰۰ متر دچار تخریب کامل، شکستگی و یک ترانس هم دچار آسیب شد.

وی با اشاره به قطع برق شهر پلدختر و شش روستای این شهرستان در اثر تندباد شدید افزود: قسمت‌های تخریب‌ شده با حضور اکیپ‌های عملیاتی در محل حادثه، ترمیم یا از طریق انجام مانور بر روی سایر خطوط برق‌رسانی برق مناطق شهری و روستایی وصل شد.

رئیس شرکت توزیع برق پلدختر با تأکید به اینکه تمام شبکه برق‌رسانی این شهرستان هوایی بوده، لذا این شبکه در شرایط نامساعد جوی در معرض خطر است، عنوان کرد: وزش باد و طوفان، صاعقه و یا برخورد درختان، تصادفات و عوامل خارج از کنترل مانند سیل و زلزله همواره به شبکه‌های هوایی آسیب وارد می‌کند که پیشگیری از آن‌ها اجتناب‌ناپذیر است.

وی بیان کرد: میزان خسارات وارد شده عصر روز گذشته به شبکه‌های برق‌رسانی شامل پایه‌ها، سیم و یراق‌آلات حدود دو میلیارد ریال محاسبه و برآورد شد.

۱۸ هزار قطعه ماهی در معمولان تلف شد

سید حبیب‌الله موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در پلدختر، با اشاره به خسارت سیلاب به زیرساخت‌های منطقه میانکوه شرقی اظهار داشت: محورهای ارتباطی روستای دارصافه، انارو جاده سراب میرزا کوگان در اثر بارش‌های روزهای قبل دچار خسارت شده‌ است.

وی با اشاره به خسارت سیلاب به ۳۵ کندوی عسل در سراب میرزا کوگان افزود: بارندگی به یک مزرعه پرورش ماهی ۱۸ هزار قطعه‌ای در منطقه کوگان خسارت ۱۰۰ درصدی وارد کرده‌ است.

بخشدار معمولان با اشاره به بازدید از مناطق سیل‌زده به‌همراه سرپرست فرمانداری پلدختر عنوان کرد: میزان دقیق خسارات سیل در دست بررسی است.

  • منبع خبر : تسنیم