تندبادی با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت میاندوآب را درنوردید
تندبادی با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت میاندوآب را درنوردید
آذربایجان غربی- رییس اداره هواشناسی میاندوآب گفت: تندباد نسبتا شدیدی با سرعت ۶۰ کیلومتر بر ساعت این شهرستان را درنوردید و موجب غبارآلود شدن هوا و شکسته شدن برخی درختان شد.

به گزارش صفحه روز، احمدعلی بنایی بامداد یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تندباد موقع غروب آفتاب دیروز در مناطق مختلف این شهرستان روی داد و موجب شکسته شدن چند درخت و تخریب دیوارهای ضعیف و همچنین افتادن کرکره‌ برخی مغازه‌ها در معابر شهری بویژه شهر چهاربرج شد.

وی با بیان اینکه وزش باد موجب گرد و خاک هم شده است، افزود: توصیه می‌شود شهروندان تا پایان این پدیده هواشناسی از استقرار در مجاورت ساختمان‌های در حال احداث و قدیمی و تابلوهای تبلیغاتی خودداری کنند.

بنایی با بیان اینکه هشدار هواشناسی سطح زرد در خصوص وضعیت ناپایدار جوی صادر شده است، گفت: بر اساس بررسی آخرین الگوهای پیش یابی و با توجه به افزایش گرادیان فشاری، تشکیل توده گرد و خاک بر روی مرزهای غربی و همچنین عبور امواج بارشی از منطقه، وضعیت جوی این شهرستان در ۲۴ ساعت آینده با وزش باد گاهی شدید با احتمال گرد و خاک، رگبار موقتی باران و رعد وبرق (در مناطق مستعد بارش تگرگ) همراه خواهد بود.

رییس اداره هواشناسی میاندوآب با بیان اینکه این وضعیت تا اواسط هفته ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: نیاز است شهروندان بویژه افراد آسیب پذیر از ترددهای غیرضرور در فضای باز با توجه به کاهش کیفیت هوا خودداری کرده و تمهیدات لازم برای استحکام بخشی سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و بنر نیز از سوی متولیان امور انجام شود.

بنایی ادامه داد: همچنین عدم صعود به ارتفاعات با توجه به شرایط ناپایدار جوی و تندبادهای لحظه‌ای و توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی از سوی مردم و خصوصا کشاورزان و باغداران در اولویت باشد.

به گزارش ایرنا، بدنبال وزش باد شدید و شکستن برخی درختان شهر چهاربرج اما تا این لحظه خبری مبنی بر خسارت جانی و مالی در این شهر گزارش نشده است.

فرماندار گفت: وزش باد به حدی شدید بود که چند اصله درخت‌ بزرگ را در این شهر از ریشه کند.

قادر حبیبی افزود: تا این لحظه خبری مبنی بر خسارت جانی نداشتیم و فقط چند اصله درخت از ریشه کنده شده و یک دیوار نیز فرو ریخته است.

منبع: ایرنا