تشریح وضعیت مناطق سیل‌زده توسط استاندار/ مردم هشدار‌ها را جدی بگیرند
تشریح وضعیت مناطق سیل‌زده توسط استاندار/ مردم هشدار‌ها را جدی بگیرند
تهران _ استاندار تهران با تشریح وضعیت مناطق سیل‌زده استان از کاهش مفقودی‌های سیل فیروزکوه به ۴ نفر خبر داد.

به گزارش صفحه روز  ، حسن منصوری استاندار تهران با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان تهران اظهار کرد: امداد رسانی به روستاهای سیل زده فیروزکوه به ویژه زرین دشت و مزداران همچنان ادامه دارد و قبل  از این ۱۰ نفر فوتی و ۱۶ نفر مفقود اعلام شده بود.

وی تصریح کرد: عملیات امداد و نجات مانند روزهای گذشته در روستاهای شهرستان فیروزکوه ادامه دارد و ماشین آلات و تجهیزات به اندازه کافی در منطقه وجود دارد.

استاندار تهران افزود: در حال حاضر تنها مشکل، موضوع راه های دسترسی است که تا پیش از سیل دیشب بخشی از عملیات ها انجام شده بود اما به دلیل سیل دیشب، خرابی‌ها و رانش‌هایی که اتفاق افتاد مسیر دسترسی به روستاها را مجدد با مشکل روبه رو ساخت.

منصوری بیان کرد: خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای امداد و نجات تا صبح مسیر دسترسی روستاها که مسدود شده بود، باز شد.

وی سپس با اشاره به کاهش آمار مفقودین گفت: در خصوص عملیات نجات مفقودین توفیقاتی حاصل شد و در حال حاضر مفقودین به چهار نفر کاهش پیدا کرده اند و با توجه به شناسایی موقعیت آنها، اگر شرایط آب و هوای اجازه دهد تا ظهر یا بعداز ظهر شرایط مفقودین هم تعیین تکلیف خواهد شد.

استاندار تهران در ادامه با توجه به تداوم بارش‌های سیل آسا در استان افزود: در شهر تهران و دامنه جنوبی البرز در شهرستان پاکدشت، پردیس و دماوند اتفاقات کم‌سابقه افتاده است و متاسفانه به دلیل آسیب وارده به سد محلی چنداب، شب گذشته مجبور به مسدود شدن راه دسترسی مردم به جاده امام رضا(ع) برای حدود ۲ ساعت شدیم.

منصوری همچنین بیان کرد: با توجه به وقوع سیل در شهرستان دماوند و اعلام ۲ نفر فوتی، برای عدم ایجاد مشکل و گرفتار شدن خودروها در سیل، دسترسی مردم برای ۲ ساعت در محور دماوند در شرق تهران نیز بسته شد.

وی در پایان با اشاره به عملیات امداد و نجات در روستاهای آسیب دیده استان خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی تداوم بارش‌ها در عصر امروز، از مردم تقاضا داریم که از قرار گرفتن در حریم رودخانه ها پرهیز کنند.

  • منبع خبر : فارس