ترکیه یورش وزیر امنیت ملی اسرائیل به مسجدالاقصی را محکوم کرد
ترکیه یورش وزیر امنیت ملی اسرائیل به مسجدالاقصی را محکوم کرد
وزارت امور خارجه ترکیه یورش وزیر امنیت ملی اسرائیل با همراهی نیروهای امنیتی این کشور به حرم شریف را محکوم کرد.

به گزارش صفحه روز به نقل از آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: یورش ایتامار بن غفیر، وزیر امنیت ملی اسرائیل با همراهی نیروهای امنیتی این کشور به حرم شریف را که نقض آشکار قوانین بین‌المللی است، به شدت محکوم می‌کنیم.

وزارت امور خارجه ترکیه تاکید کرد: به هیچ وجه قابل قبول نیست که اعضای دولت اسرائیل به این شکل جایگاه تاریخی حرم شریف را به چالش بکشند و دست به اقدامات تحریک‌آمیز و فاشیستی بزنند.

در بیانیه این وزارتخانه بار دیگر از دولت اسرائیل خواسته شد تا فوراً به هرگونه اقدام تحریک‌آمیز که ناقض جایگاه تاریخی حرم شریف بر اساس قوانین بین‌المللی است پایان دهد و مسئولانه عمل کند.

گفتنی است ایتامار بن غفیر، وزیر امنیت ملی راست افراطی اسرائیل صبح امروز با حمایت نظامیان این کشور با هتک حرمت مسجدالاقصی در قدس اشغالی وارد این مسجد شد.

وی در صحن مسجدالاقصی در جمع هواداران خود اظهار داشت که ما مالک اینجا هستیم. تهدیدهای حماس هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. قدس و تمام سرزمین اسرائیل متعلق به ما است.

این در حالی است که چند روز پیش وزرا، نمایندگان مجلس اسرائیل و شهرک‌نشینان افراطی به مناسبت پنجاه و ششمین سالگرد اشغال قدس به مسجدالاقصی یورش بردند