ترامپ: آمریکا در حال افول جدی و سریع است
ترامپ: آمریکا در حال افول جدی و سریع است
رئیس‌جمهور سابق آمریکا بعد از اعلام آنکه علیه او در ارتباط با نگهداری اسناد محرمانه اعلام جرم شده گفت که آمریکا به سرعت و به طور جدی رو به افول است.

به گزارش صفحه روز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بعد از اطلاع‌رسانی درباره اینکه در ارتباط با نگهداری اسناد محرمانه به دادگاه احضار شده گفت که آمریکا به سرعت و به طور جدی رو به افول است.

 

دقایقی قبل‌تر، دونالد ترامپ، بامداد جمعه اعلام کرد که دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا به وکلای او اطلاع داده که در ارتباط با نگهداری اسناد محرمانه متهم شده است.

 

محاکمه ترامپ تقریباً یک سال بعد از آن صورت می‌گیرد که اف.بی.آی بعد از جستجوی محل سکونت ترامپ در عمارت «مار-ئه-لاگو» بیش از ۱۰۰ سند محرمانه کشف کرد.

 

وزارت دادگستری آمریکا پاییز سال گذشته «جک اسمیث» را به عنوان قاضی ویژه این پرونده برای انجام تحقیقات در این پرونده و تعیین اینکه آیا اقدام ترامپ غیرقانونی بوده است یا نه تعیین کرد.

 

رسانه‌های آمریکا مدعی شده‌اند اسمیث برای پیشبرد تحقیقات خود تقریباً با همه کارکنان عمارت ترامپ در مار-ئه-لاگو مصاحبه کرده است.

 

این در حالی است که جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا هم به دلیل کشف برخی اسناد محرمانه که مربوط به دوران معاون اولی او در دولت «باراک اوباما» بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۶ است تحت تحقیقات قرار دارد.

 

ترامپ در بیانیه‌ای بعد از اعلام احضارش به دادگاه نوشت: «دولت فاسد بایدن به وکلای من اطلاع داده است که ظاهراً به خاطر پرونده فریبکارانه جعبه‌[های اسناد] متهم شده‌ام و این در حالی است که جو بایدن ۱۸۵۰ جعبه در دانشگاه دلاور و جعبه‌های دیگری در محله چایناتاون دی.سی و باز هم جعبه‌های دیگری در دانشگاه پنسیلوانیا دارد و در همان پارکینگی که خودرو کوروتش را پارک می‌کند اسناد روی زمین ریخته‌اند که تنها حفاظ آن دری به نازکی یک کاغذ است و اکثر اوقات هم باز است.»

 

وی در ادامه این بیانیه نوشته است: «من برای حضور در دادگاه فدرال میامی در روز سه‌شنبه ساعت ۳ بعد از ظهر احضار شده‌ام. هرگز فکر نمی‌کردم چنین اتفاقی می‌تواند برای یک رئیس‌جمهور سابق آمریکا که بیشتر از هر رئیس‌جمهور مستقری در تاریخ کشورمان رأی آورده و الان هم در نظرسنجی‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ با اختلاف جلوتر از همه نامزدها چه جمهوری‌خواه و چه دموکرات قرار دارد رخ بدهد. من بی‌گناه هستم.»

 

ترامپ در پایان این بیانیه نوشته است: «واقعاً روز تلخی برای ایالات متحده آمریکا است. ما کشوری در حال افول جدی و سریع هستیم اما با کمک هم دوباره آمریکا را با عظمت خواهیم کرد.»

  • منبع خبر : فارس