بیش از ۳ میلیون واحد مسکونی در روستاها سنددار شد
بیش از ۳ میلیون واحد مسکونی در روستاها سنددار شد
بوشهر _ مدیرکل حقوقی ، املاک و دبیر کمیته حفاظت از اراضی بنیاد مسکن گفت: شمار سندهای صادر شده برای خانه های روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در کشور به 3 میلیون ۸۳۷ هزار و ۴۵۹ جلد سند افزایش یافت.

به گزارش صفحه روز، امیر نوری مدیرکل حقوقی و املاک و دبیر کمیته حفاظت از اراضی بنیاد مسکن صبح امروز در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: صدور ۴۹هزار و ۴۲۶ جلد سند روستایی و شهری در نیمه نخست امسال شمار سندهای صادر شده برای خانه‌های روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در کشور به ۳ میلیون ۸۳۷ هزار و ۴۵۹ جلد سند افزایش یافت.

وی با بیان اینکه از این شمار سند صادر شده ۳۳ هزار و ۱۵۰ جلد سند روستایی و ۱۶هزار و ۲۷۶ جلد سند شهری است که با همت بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک صادر شده است، گفت: از این شمار سند صادر شده ۳ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۷۵۳ جلد سند روستایی و ۳۱۷ هزار و ۷۰۶ جلد سند شهری است و تلاش می‌شود پروسه سند دار کردن خانه‌های روستایی و شهری در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.

مدیرکل حقوقی و املاک و دبیر کمیته حفاظت از اراضی بنیاد مسکن ادامه داد: تاکنون ۸۷هزار و ۹۹۴ جلد سند مسکن روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در این استان صادر شده که از این مجموع تاکنون ۷۵هزار و ۵۱۱ جلد سند روستایی و ۱۲هزار و ۴۸۳ جلد سند در حوزه شهری (شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت) است.

نوری با اشاره به اینکه از این شمار سند صادر شده در استان بوشهر ۹۱۳ جلد سند مربوط به شهرها و ۲هزا رو ۳۲۰ جلد سند مربوط به روستاها است، بیان کرد: آمارها نشان می‌دهد ۹۵ درصد واحدهای مسکونی روستایی و ۱۴ درصد واحدهای مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان بوشهر سنددار هستند.

وی با اشاره به کاداستر ۵۹هزار و ۸۷۰ هکتار زمین بنیاد مسکن اعلام کرد: با اجرای طرح کاداستر و تثبیت مالکیت زمینه وقوع جرم و تخلف و ایجاد پرونده های قضایی در دستگاه قضا برچیده می‌شود، در راستای اساسنامه بنیاد مسکن یکی از منابع تامین زمین منابع طبیعی است که در اجرای ماده ۴ قانون ساماندهی اراضی این کار انجام می‌شود.

مدیرکل حقوقی و املاک و دبیر کمیته حفاظت از اراضی بنیاد مسکن یادآور شد: در همین ارتباط در راستای کمک به مسکن محرومان به خصوص روستائیان با همکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر تثبیت مالکیت ۲۲۳ هکتار زمین انجام و در آستانه صدور سند رسمی قرار دارد.

  • منبع خبر : فارس