بهره برداری از ۱۰۰۰ پروژه عمرانی در سیستان و بلوچستان طی هفته دولت
بهره برداری از ۱۰۰۰ پروژه عمرانی در سیستان و بلوچستان طی هفته دولت
سیستان و بلوچستان _ معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در هفته دولت بهره برداری از حدود ۱۰۰۰ پروژه عمرانی را با اعتبار ۱۸ هزار میلیارد تومان را در سطح استان خواهیم داشت.

به گزارش صفحه روز  ،  رحمدل بامری در ” همایش بزرگداشت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی” که با حضور سازمانهای مردم نهاد و فعالین اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: اگر حضور مردم، سازمان های مردم نهاد، نخبگان جامعه و کسانی که اندیشه و توان دارند وجود نداشته باشد دچار آسیب می شویم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: جوانان ، نوجوانان و پیشکسوتان در قالب تشکل ها و سازمانهای مردم نهاد در عرصه ی خدمت بی منت به مردم، از بتن مردم و برای مردم و خادم مردم کار و تلاش می کنند و در عرصه های مختلف، خدمت را پیش می برند.

وی بیان داشت: ما باید این خدمات ارزنده تشکلها، تلاشهای بی منت، افکار مثبت ،اتحاد و همبستگی و همدلی و امید به زندگی آنها را پاس بداریم چرا که اگر امید به زندگی و نشاط و تلاش نباشد قطعا زندگی معنای خود را نخواهد یافت.

بامری افزود: آسیب های اجتماعی بنیان برافکنی را شاهد هستیم و یکی از آسیب هایی که ما در راه مقابله با آن شهدای زیادی را تقدیم کردیم مواد مخدر است که واکاوی آن نشان می دهدکه چه منابع عظیم مادی و معنوی را در این راه هزینه کرده ایم.

این مسؤول بیان کرد: امروز جامعه ما با این آسیب ها دسته پنجه نرم می کند و باید به نحوی پیشگیری کرد چراکه آسانترین و بهترین راه پیشگیری است و قطعا پیشگیری بهتر از درمان است و پیش بینی قبل از پیشگیری آسانترین و بهترین راهی است که ما را به هدف و سر منزل مقصود خواهد رساند لذا تشکلها با ورود در عرصه پیشگیری از آسیب ها موثرترین درمان را در راه مقابله به آسیب های اجتماعی خواهند داشت .

وی افزود: ما امروز در تمام عرصه ها شاهد پیشرفت هستیم ولی اگر فضای اجتماعی مناسب و مطلوبی فراهم نباشد، فضای عمرانی و آبادانی و توسعه شکل نمی گیرد فلذا این فضای اجتماعی مطلوب، بخش مهمی از آن مربوط به خدمات تشکلها و سازمانهای مردم نهاد می باشدبامری گفت: سازمان های مردم نهاد از دل مردم و بتن مردم و خواست مردم در جهت رفع مشکلات مردم و درکنار مجموعه دولت و حاکمیت در راستای بهینه کردن و تقویت شرایط مطلوب در جامعه تلاش می کنند.

وی به بیان خدمات دولت در استان پرداخت و گفت: با همکاری مجموعه دستگاههای دولتی و ظرفیت های مردمی و سازمان های مردم نهاد کارهای بسیار بزرگی در حال انجام است و تلاشهای بسیار بزرگی شکل می گیرد که که نتایج آنها را بیشتر و ملموستر از گذشته می بینیم.

این مسؤول در ادامه به اقدامات مهم صورت گرفته در استان اشاره نمود و افزود: اقدامات موثری در بحث مبارزه با ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم انجام شد که بخشی از این اقدامات در زمینه تهیه و تولید واکسن ورعایت پروتکل های بهداشتی و اقدامات ارزنده بخشهای دولتی و همچنین سمن ها سبب شد تا اکنون شاهد این مبحث باشیم که از ۱۳ شهرستان آبی در کشور ۱۰ شهر آن در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان دومین اقدام موثر صورت گرفته را دیپلماسی فعال عنوان کرد و گفت: توفیقی را خداوند به ما داده است که امروز شاهد پذیرش زوار اربیعین سید الشهدا هستیم و شاهد حضور زوار و عاشقان و ارادتمندان اهل بیت (ع) چه در داخل کشورمان و چه عتبات عالیات هستیم واین فرصت فراهم است که از این منظر خدمت نماییم.

بهره برداری بیش از ۱۰۰۰ پروژه عمرانی در ایام هفته دولت

بامری عنوان کرد: در هفته دولت بهره برداری حدود ۱۰۰۰پروژه عمرانی را با اعتبار ۱۸ هزار میلیارد تومان را در سطح استان خواهیم داشت.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: در زمینه تولید مسکن، راه و شهرسازی جنوب استان رتبه اول و مرکز و شمال استان رتبه دوم کشوری را کسب نموده است.

وی به اقدامات انجام شده در حوزه راه سازی و مسکن اشاره کرد و افزود : پروژه راه آهن زاهدان – خاش به طول ۱۵۰ کیلومتر،احداث ۱۵۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و همچنین بهره برداری بیش از ۴ هزار واحد مسکن روستایی و شهری و آغاز عملیات اجرایی احداث ۸۳۰۰ واحد مسکن طرح نهضت ملی از برنامه های هفت دولت است.

بامری عنوان کرد: در ایام هفته دولت بهره برداری از ۶۵۰ کیلومتر خط انتقال گاز شهری و روستایی و همچنین بهره برداری بیش از ۲۲۰ کیلومتر خط انتقال گاز بین شهری خطوط سیستان- خاش- بزمان- میرجاوه- محمدان و… صورت خواهد گرفت.

  • منبع خبر : فارس