بهره‌برداری از هنرستان کشاورزی شبانه‌روزی در دشت آزادگان
بهره‌برداری از هنرستان کشاورزی شبانه‌روزی در دشت آزادگان
هنرستان کشاورزی شبانه روزی ۲۵ آبان دشت آزادگان با مشارکت کمیته امداد امام خمینی و از محل کمک‌های خانواده خیر نیکوکار «انواری» به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار صفحه روز از اهواز، مراسم بهره برداری از هنرستان شبانه روزی ۲۵ آبان دشت آزادگان با حضور مجید عبداللهی، معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور، حسین انواری عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی، محمد سعیدی پور، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

مجید عبداللهی در مراسم بهره برداری از هنرستان کشاورزی دشت آزادگان گفت: بهره برداری از این هنرستان باهدف تکمیل طرح‌های نیمه تمام، به عنوان سیاست محوری سازمان نوسازی مدارس کشور و منطبق بر خط مشی و سیاست‌های دولت سیزدهم انجام شد.

وی با اشاره به ظرفیت مناسب کشاورزی در استان خوزستان و شهرستان دشت آزادگان، افزود: امیدواریم فعالیت این هنرستان بتواند ظرفیت خوبی را برای تربیت هنرجویان رشته‌های کشاورزی و در جهت توسعه مهارت آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که جزو تاکیدات مقام معظم رهبری و اسناد بالادستی است، فراهم کند.

محمد سعیدی پور، مدیرکل نوسازی مدارس استان خوزستان با اشاره به اینکه پارسال در دشت آزادگان ۳ مدرسه با ۱۰ کلاس درس تحویل شد، گفت: در حال حاضر نیز ۲۷ طرح با ۱۱۹ کلاس درس در این شهرستان در حال اجرا است که زیربنایی بیش از ۲۱ هزار متر مربع را شامل می‌شود.

وی می‌گوید: با تکمیل و بهره برداری از این پروژه‌ها سرانه فضای آموزشی شهرستان دشت آزادگان از ۶.۴۷  مترمربع کنونی به ۷.۳ متر مربع خواهد رسید.

سعیدی پور در ادامه ضمن قدردانی از مشارکت کمیته امداد در امر مدرسه سازی، افزود: طرح هنرستان کشاورزی ۲۵ آبان در زمینی به مساحت ۱۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع و زیربنای ۵ هزار مترمربع با صرف اعتباری بیش از ۱۶ میلیارد تومان ساخته شده که ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن سهم کمیته امداد است.

  • نویسنده : امیرحسین حیاتی